Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çolakbayrakdar, "Kadın Erkek Bütünün Yarısıdır"

Giriş Tarihi: 8.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:55
Çolakbayrakdar, Kadın Erkek Bütünün Yarısıdır
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kadın ve erkeğin hayat bütününün birer yarısı olduğunu belirterek,"Kadınlarımız Allah’ın bize en kıymetli emanetidir" dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Çolakbayrakdar, "Sevgi ve fedakarlığı temsil eden kadınlar, huzurlu bir toplumun temel taşlarıdır. Anne sevgi ve hoşgörüsüyle yetiştirdikleri geleceğimizin mutluluğu kadınlarımızın geleceğe huzurla bakmasına, sevgi, saygı ve güven dolu bir ortamda yaşamasına bağlıdır" dedi.
Kadınların başarısının; huzurlu toplumun ve geleceğin nedenlerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, "Kadınlar; huzur, mutluluk, güven ve başarı dolu bir geleceğe koşarken pek çok engelle mücadele etmektedir. Bu engelleri ortadan kaldırmak için bir zihniyet değişikliğine, bütün toplumun katkı sağlayacağı bir eğitim hamlesine ihtiyaç vardır. Kadınların; eğitim engellerinin kaldırılması, bilgi ve becerilerinin artırılması, aile bütçelerine katkı sağlaması, ekonomide yer edinmeleri, kadın girişimcilerin teşvik edilmesi için Kadın Gelişim Merkezi kuruyoruz. Bu merkezde kadınlarımızın gelişimi, beceri ve bilgilerini yenilemeleri için çeşitli imkanlar sağlayacağız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyemiz Kadın Gelişim Merkezlerimizdir" diye konuştu.
Başkan Çolakbayrakdar sözlerini şöyle bitirdi; "Kadınlarımızın yaşadığı ayrımcı, dışlayıcı davranışları ve şiddeti asla tasvip etmiyoruz. Bu vesileyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutluyor, saygılarımı sunuyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çolakbayrakdar, "Kadın Erkek Bütünün Yarısıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN