Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGÜ Öğretim Üyesine ’Araştırmacı Bilim Kadını’ Ödülü

Giriş Tarihi: 9.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 14:46
AGÜ Öğretim Üyesine ’Araştırmacı Bilim Kadını’ Ödülü
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hümeyra Çağlayan, Dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik şirketleri L’Oréal Türkiye tarafından, ‘’Araştırmacı Bilim Kadını’’ ödülüne layık görüldü.
Genç ve üstün yetenekli bilim kadınlarının araştırmalarını gün yüzüne çıkarmayı ve bilimsel becerilerindeki mükemmeliyeti amaçlayan L’Oréal Türkiye’nin 2015 yılı bursiyerleri belli oldu.
UNESCO (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Organizasyonu) yetkililerinin de aralarında bulunduğu jürinin, başvuruları inceleyerek karar verdiği ödülü Doç Dr. Çağlayan ‘’ Grafen Tabanlı Plazmonik Biyosensörler’’ adlı araştırmasıyla almaya hak kazandı.
Çağlayan, ‘’Grafen malzemesi kullanılarak biyosensörlerin elde edilmesi’’ konulu araştırmasıyla L’Oréal Türkiye’den 15 bin dolar değerinde burs alacak.
Burs programına katılan genç bilim kadınları, insanlığı geliştirecek ve dünyayı daha güzel hale getirecek nitelikteki araştırmaları ile projede yer alıyor.
L’Oréal’in uluslararası nitelikteki "Bilim ve Kadın" programının, ulusal nitelikteki uzantısı olan "Genç Bilim Kadınlarını Destekleme Bursları" Türkiye’de 2003 yılından bu yana gerçekleştiriliyor.
Doç. Dr. Çağlayan ödülünü, 9 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek olan törenle alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGÜ Öğretim Üyesine ’Araştırmacı Bilim Kadını’ Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN