Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Dünyam Hastanes’inden Başarılı Beyin Tümörü Ameliyatı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:04
Özel Dünyam Hastanes’inden Başarılı Beyin Tümörü Ameliyatı
’de 61 yaşındaki Aysel Çapar adlı hastanın başındaki tümör Özel Dünyam hastanesinde başarılı bir ameliyatla çıkartıldı.
Özel Dünyam Hastanesi Beyin Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kağan Kamaşak,”3 aydır Dünyam Hastanesinde çalışıyorum ve bu süre içerisinde beyin ameliyatları almaya başladık ve ilk anevrizma yani baloncuk ameliyatı yaptık”dedi.
Op. Dr. Kamaşak, “Bu ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Daha sonra beyincik sarkması dediğimiz beyinciğin arka tarafının sarkmasıyla ilgili bir ameliyat gerçekleştirdik. Bu ameliyatta başarıyla sonuçlandı ve hastamız sağlıklı bir şekilde evine döndü. Bu hastamızda bize gelene kadar çok doktor gezmiş. Daha sonra bize başvurdu. Bu hastamızın da ameliyatı çok başarılı geçti. Hastamız %97 oranında tümörden kurtuldu ve hayatına sağlıklı bir şekilde devam edecek.” ifadelerini kullandı.
Kamaşak, "Ekibin ve hastanenin desteğiyle bunun gibi başarılı ameliyatlara devam etmek istiyoruz. Hastamızın kafasının arkasında bulunan tümör portakal büyüklüğünde idi ve tümör kafatası kemiğini eritmiş vaziyetteydi. Kafatası kemiği de yoktu fakat tümörü çıkardıktan sonra sentetik bir maddeyle orayı destekledik. Ameliyatımız yaklaşık 4 saat sürdü. Tümör çok kanamalı bir tümördü yaklaşık 3 ünite kan desteğinde bulunduk. Ameliyat ekibimizin ve anestezinin sayesinde başarılı bir şekilde gerçekleşti. Hastamızı bugün taburcu edeceğiz. “şeklinde konuştu.
Aysel Çapar, “Ben Aralık ayından beri doktor arıyorum. Kayseri’de gezmedik hastane bırakmadım. Gittiğim hastanelerdeki doktorlar bana felç ve kör olabilme ihtimali olduğunu söylediler. Bu yüzden beni ameliyat yapamayacaklarını söylediler. Doktorlar bu şekilde konuşunca biz de korktuk. Tanıdık vesilesiyle Dünyam Hastanesi’nden Kaan Kamaşak’ı bulduk. Kaan bey ameliyatı yapabileceğini ve beni 3 gün içerisinde de taburcu edebileceğini söyledi.”dedi.
Çapar, “ Diğer hastanelerde anjiyo yaptılar ve filmlerimi çektiler. Ameliyat konusunda bize güven vermediler beni sürekli oyaladılar. Güvenmeyince ameliyat olamadım. Kimse felç ve topal kalmayı istemez. Fakat Dünyam Hastanesine gelince Kaan bey bana güven verdi ve ameliyat oldum. Doktorum ve hastane personelleri çok kaliteliler bu durumdan çok memnun oldum. Herkesin Dünyam Hastanesine gelip Kaan beyi bulmalarını tavsiye ediyorum. Ameliyat sonrasında insanlar bana inanmadılar, ameliyattan çıkınca yoğun bakıma almadılar mı diye soruyorlar ben de ameliyathanede uyanıp geldiğimi söyledim.”diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Dünyam Hastanes’inden Başarılı Beyin Tümörü Ameliyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN