Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGD Şehitler Gecesi Düzenledi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şubesi Üniversite Komisyonu, "Şehitler Gecesi" konulu program düzenledi.
Melikgazi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen program Kuran-Kerim tilavetiyle başlandı. Burada bir konuşma yapan AGD Kayseri Şube Başkanı Vacit Kip, "Kayserimizde ilk kez böyle bir organizasyon gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Şunu bilmek gerekir ki dünyevileşme hastalığı Müslümanları iyice kuşattı. Öyle ki artık birine ‘Allah sana şehadeti nasip etsin.’ dediğinizde, size ‘Allah korusun’ diye cevap verebiliyor. Yani Müslümanlar şehitlikten Allah’a sığınır duruma gelmişler. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak yetiştirdiğimiz her genci, şehidi şehit yapan mana üzere yetiştirmeye çalışıyoruz” dedi.
Konuşmacı olarak programa katılan Nihat Altıparmak ise, "Merhum hocamız Profesör Doktor Necmettin Erbakan, 28 Şubat’ta hedef tahtasına konulacağını bile bile, Müslümanların ve teşkilatlarının zarar görmemesi için, her türlü fedakârlığı gösterdi. Başlatmış olduğu çığır ve verdiği mücadeleyle bugünlere gelmemizde büyük emekleri oldu. Merhum hocamız Erbakan’ı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bizler onu anlatamasakta olaylar O’nu anlatacak. Müslümanların ikinci sınıf kesim muamelesi gördüğü, ’Bir çiçekle bahar gelmez’ denilen bir zamanda, hocamız mücadelesine başladı, adeta surda bir gedik açtı ve elbette Hak gelince batıl zail oldu. Saçtığı tohumlar boy verdi, filizlendi. Hak uğrunda mücadele eden binlerce gül yetişti. Bizler de Anadolu Gençlik Derneği olarak, heyecanımızı kaybetmeden üzerimize yüklenen sorumluluklarla yolumuza devam ediyoruz. Yine bir teşkilat çalışması esnasında koştururken, şüpheli bir trafik kazasında ruhunu teslim eden merhum genel başkanımız Adnan Demirtürk’ün dediği gibi tılsımı bozmayın. Tılsım kanlı bir gömlekle Allah’ın huzuruna çıkabilmektir” ifadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra program şehitlik konulu sinevizyon, şehitlerden bazılarının canlandırıldığı tiyatro oyunu ve sanatçı Ammar Acarlıoğlu’nun beğenilen ezgileriyle devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGD Şehitler Gecesi Düzenledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN