Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KTO’da ‘E-ticaret’ Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

Giriş Tarihi: 10.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
KTO’da ‘E-ticaret’ Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
E-Ticaret Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Kayser Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, “E-ticaret, önümüzde ki yıllar içerisinde kendi yerini alacak” dedi.
KTO tarafından üyelerine yönelik E-Ticaret Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. KTO Seminer Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, denince akla ticaretin geldiğini söyledi. Hiçyılmaz, “Ticaret, özellikle Kayseri bakımından çok önemlidir. Ticaret denince Kayseri, Kayseri denince ticaret akla geliyor. Binlerce yıl öncesine ait çıkan tabletlere bakıldığında gerçekten Kayseri’de binler yıl öncesinden ticaret yapıldığı ve bu ticaret yapılırken belli kurallar çerçevesinde yapıldığını gözlemliyoruz. Binlerce yıl öncesinde insanlar ticaret yaparken belli tabletler üzerinde yazılmış bugün kullanılan evraklar ve senetler gibi belgelerin kullanıldığını görüyoruz. Bu bölge gerçekten ticaretle yoğrulmuş ve binlerce yıllık gelen bir gelenek gibi ticari hayat devam etmektedir. Bu ticaret hayatının devam etmesi yıllara göre değişik şartlar içerisinde oluşmuş ve zamanında sözün çok önemli olduğu söylenirken günümüzde artık senetin ve çekin bile zaman zaman sıkıntı verdiği bir dönem yaşıyoruz. Ticaret yıllar içerisinde kendi içinde şekil değiştiriyor” dedi.
E-ticaretin ilerleyen yıllarda yerini alacağını söyleyen Hiçyılmaz, “E-ticaret günümüzde ve önümüzde ki yıllar içerisinde sadece Türkiye’de değil dünyada kendi yerini alacak gibi gözüküyor. Bugün dünyada perakende ticaretin aşağı yukarı yüzde 2.1’i e-ticaret olarak yapılırken 2017 yılındaki hedefin 4.2’si e-ticaret olarak yapılması bekleniyor” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen toplantıda, e-ticaret uzmanı Ceyhun Yeşilşerit, üyelere e-ticaret konusunda bilgiler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO’da ‘E-ticaret’ Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN