Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arıcılık Ve Kültür Mantar Yetiştiriciliğine Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Arıcılık Ve Kültür Mantar Yetiştiriciliğine Yoğun İlgi
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde olmak üzere meslek edindirme kursları açtıklarını ancak son yıllarda en büyük rağbeti Arcılık ve Mantar Yetiştiricilik kurslarının olduğunu söyledi.
Arcılık ve Mantar kurslarının teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirildiğini, kursiyerlere arı ve mantar ırkları, arı ve mantar biyolojisi, bal ve mantar üretimi, hastalıkları ve zararlıları ile mücadele yöntemleri gibi konularda eğitim verildiğini belirten Dr. Memduh Büyükkılıç, kursiyerlere arı yetiştiricisi veya mantar yetiştiricisi olarak sertifika verileceğini bildirdi.
Arı ve Mantar yetiştiriciliğinin düşük maliyetli ancak ekonomik olarak ciddi bir gelir kaynağı olduğunun ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, “Düzenlenen tarıma destek amaçlı kurslarımız sayesinde kursiyerlerimize 3 ay süresince 80 saat boyunca teorik ve uygulamalı eğitim vermek suretiyle nitelikli arı ve mantar yetiştiricisi olmalarını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Meslek Edindirme ücretsiz olarak verildiğini kaydeden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; Melikgazi Erciyes Dağı eteklerinde yer alan yeşillikler içinde bir şehir olup, en önemli özeliğinin bağ ve sayfiye alanlarının yer alması olduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arıcılık Ve Kültür Mantar Yetiştiriciliğine Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN