Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taş Mektepliler Mehmet Akif Ersoy’u Andı

Giriş Tarihi: 12.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 13:01
Taş Mektepliler Mehmet Akif Ersoy’u Andı
Lisesi tarafından 13 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde düzenlenen program ile İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy anıldı.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Kayseri Lisesi Müdürü Ahmet Sait İlter, "Mehmet Akif Ersoy’un Türk şiirinde bu kadar kendisi olabilen, içinde yaşadığı toplumla kendisini aynı tutan, yüksek ahlak sahibi, mütevazi, entelektüel kapasitesi son derece yüksek ve yaşadığı dünyanın farkında bir başka şair bulmak olukça zordur. Mehmet Akif Ersoy hayatını tamamıyla milletine ve vatanın istiklaline adamış bir insandır. Akif’in gelecek umudu olan Asımın nesli bu topraklar üzerinde tüten en son ocak sönmeden al sancağı söndürmeyecek ve istiklalimizin sembolü olan marşımızı söylemeye, anlamaya ve yaşatmaya devam edecektir. İstiklal Marşımızın TBMM’de kabul edilişinin 94. yılı nedeniyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve Kayseri Lisesi’nin şehit öğrencileriyle tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.
Program, slayt eşliğinde Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatılması ile devam etti. Kayseri Lisesi öğrencilerinin milli şair Ersoy’un şiirlerini seslendirmesi ile devam eden program, Kayseri Lisesi tiyatro grubunun oyunu ile sona erdi.
Programın sonunda protokol, öğrencilerin başarılı çalışmasından dolayı karanfil hediye ederek, öğrencilerin başarılarının devamını diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taş Mektepliler Mehmet Akif Ersoy’u Andı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN