Türkiye'nin en iyi haber sitesi

100 Fidan Yeşerecek

Giriş Tarihi: 18.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 17:34
100 Fidan Yeşerecek
Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak her yıl binlerce fidanı toprak ile buluşturarak, gelecek kuşaklara yeşil ve çevre mirası bırakmayı hedeflediklerini söyledi.
Çanakkale Zaferi 100. Yıl anısına 100 fidan etkinliğine, Melikgazi Belediyesi Gençlik merkezi (MEGEM) üyeleri, AK Parti Melikgazi İlçe başkanı Sami Kadıoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Öğrenciler, belediye daire müdürleri ve mahalle halkı katıldı. 2015 yılı sonbahar döneminde 25 bin fidan dikiminin planlandığını ve yapılan çalışmalar ile de şimdiye kadar 8 bin fidan dikiminin tamamlandığını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “ Park ve Bahçeler Müdürlüğünce şu anda muhtelif bölgelerinde fidan dikim çalışmaları sürdürülmektedir. Belediye olarak özellikle eğimli ve yamaçlı alanlarda fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Böylece hem yeşillendiriyor hem de toprak kaymalarını önlüyoruz. Fidan dikiminde en önemsi semt halkının özellikle öğrencilerin ve çocukların katılımlarını sağlıyoruz. Bu anlamlı günde böylesine anlamlı bir etkinlik düzenleyen Melikgazi Gençlik merkezi Üyelerine teşekkür ediyorum“ dedi.
MEGEM tarafından organize edilen Çanakkale 100. Yıl ağaçlandırma alanında 100 fidanın toprak ile buluşturulduğunu ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Seher bulvarı üzerinde yer alan Altınoluk Mahallesindeki alan artık şehitlerin anısına dikilen fidanlarla yeşereceğini kaydetti.
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, fidan dikimini gerçekleştiren MEGEM üyelerine birer sertifika verildiğini ve ayrıca tüm katılımcılara da tatlı ikramında bulunulduğunu sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
100 Fidan Yeşerecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN