Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Büyükkılıç’tan ’Dolandırıcı’ Uyarısı

Giriş Tarihi: 20.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Başkan Büyükkılıç’tan ’Dolandırıcı’ Uyarısı
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, son günlerde telefon ile e-mail ile veya facebook ve twitter ile yapılan ihbarlarda Melikgazi Belediyesinin adını kullanarak yardım toplandığı bilgisi alındığını bildirdi.
Melikgazi Belediyesi ismini kullanarak özellikle Engelli Vatandaşlarımız için engelli araç alınacağını ve belediye olarak yardım topladıklarını belirten dolandırıcılara itibar edilmemesini isteyen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, kendilerini telefon ile veya bizzat işyeri ile evlerine gelerek Melikgazi Belediyesi adına yardım toplayanların emniyet güçlerine bildirilmesi gerektiğini söyledi.
Melikgazi Belediyesinin hayırsever ve sosyal belediyeciği en iyi uygulayan bir belediye olduğunu bunun içinde maddi bir sıkıntısı olmadığını hele hele yardım toplamadığını vurgulayan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
Melikgazi belediyesi olarak bize bir takım şikâyetler gelmektedir. Son günlerde Melikgazi Belediyesi adını kullanarak yardım toplandığını duyuyoruz. Birçok duyarlı vatandaşımız telefon ile arayarak, bizzat gelerek veya e-mail ile bizlere sormaktadırlar. Çünkü dolandırıcılar Melikgazi Belediyesi adını kullanarak engelli vatandaşlara araç alınacak diye yardım talebinde bulunuyorlarmış. Kesinlikle inanmayın. Hayırsever belediyemizin yardım yapması için yardım toplamaya ihtiyacı yoktur. Yardım konusunda belediye ismini kullananlara itibar etmeyiniz ve en yakın güvenlik güçlerine ihbar ediniz. Dolandırıcılara fırsat vermeyiniz."
Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve hayırsever Anadolu insanının bu iyi niyeti kötüyü kullananlara kesinlikle itibar edilmemesini ve duygu sömürüsüne izin verilmemesini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Büyükkılıç’tan ’Dolandırıcı’ Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN