“En İyi Sosyal Belediyeler ’de”

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
“En İyi Sosyal Belediyeler Kayseri’de”
Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Özhaseki, Huzurevi’nde kalan yaşlılarla bir araya geldi. Birçok belediyenin yapmadığı sosyal belediyeciliği ’deki belediyelerin hakkıyla yaptığını ifade eden Özhaseki, “Bir garip aç ve açıkta kalmamalı. Bizim prensibimiz her zaman bu oldu” dedi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından Huzurevi’ndeki yaşlılar için düzenlenen kahvaltıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mehmet Özhaseki katıldı. Belediyeciliğim bir imtihan yeri olduğunu ve 21 yıl bu bilinçle başkanlık yaptığını dile getiren Mehmet Özhaseki, şehrin gelişmesine yönelik projelerin yanı sıra sosyal belediyeciliğe verdiği öneme de işaret etti.
Sosyal belediyeciliğin en iyi olduğu şehrin Kayseri olduğunu vurgulayan Özhaseki, “Şehrin alt yapısını üst yapısını yapmak belediyelerin işi; ama birçok belediyenin yapmadığı sosyal belediyeciliği de Kayseri’deki belediyelerimiz hakkıyla yapıyorlar. Huzurevimiz bile Türkiye’ye örnek. Oradaki personel size severek, isteyerek, duanızı alarak hizmet ediyor. Belediye Başkanı olmadan önce Mustafa Çelik Bey ile birlikte Kayseri’deki ilk aşevi faaliyetini başlatmıştık. Evinde çorba kaynatamayacak olanlara aş, ekmek verelim istedik. Sonra belediyeye gelince kurumsallaştırdık ve sadece Melikgazi bölgesinde 16 aşevi açtık. Zenginlerimizden alıp yemek verdik. Evlerimizin hepsine üç kap sıcak yemek girmeye başladı. Bu hizmeti Türkiye’de şehrin geneline yayarak kurumsallaştıran hiçbir il çıkmadı. Keşke çıksaydı ve bizi geçselerdi; ama çıkmadı. Bir garip aç kalmamalı, açıkta kalmamalı bizim prensibimiz her zaman bu oldu. Okullarımızda üşüyen çocuklarımıza ilk kez mont yardımı yaptık. Tabi şehrimizi büyütmek için elimizden geleni yapacağız; ama bir taraftan da düşen insanın yanında olacağız. Bugün iyiyiz, ayaktayız; ama yarın ne olacağımızı Allah bilir. Ümit ediyoruz ki onların duası arşı alaya ulaşıyordur. Sizden sadece bizlerden dualarınızı esirgememenizi istiyorum” dedi.
Mehmet Özhaseki, konuşmasının ardından her masaya giderek yaşlılarımızla tek tek ilgilendi, hatırlarını sordu ve onlarla sohbet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“En İyi Sosyal Belediyeler Kayseri’de”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN