Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu’ndan Görme Engelli Çetinkaya’nın Evine Ziyaret

Giriş Tarihi: 25.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan ‘Yalnız Değilsiniz’ proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, görme engelli Sena Çetinkaya ve ailesini evlerinde ziyaret etti.
Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahameddin Karaköse, Emel Tarman Görme Engeliler İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Telli katıldı.
Kocasinan İlçesinde bulunan Emel Tarman Görme Engeliler İlköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi Sena Çetinkaya ve ailesi tarafından karşılanan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, görme engelli Sena’ya çiçek verdi.
Çetinkaya ailesinin üç kız çocuklarından Sena ve Hanife’nin görme engelli olmaları, onların hayata bağlanmalarını engellemediğini belirten anne Demet Çetinkaya çocuklarının okullarında derslerindeki başarısının yanında, sosyal çalışmalarının içerisinde bulunduklarını belirti.
Baba Erdal Çetinkaya ise, ziyaretten den dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bizim yanımızda olan, böyle bir proje hayata geçiren İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederim” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde ‘Yalnız Değilsin’ diye bir projemiz var. Bu engelli öğrencilerimiz için yürüttüğümüz bir proje. İlimizde bu kapsamda 7 bin 200 öğrencimiz bulunuyor. Çok şükür bu alanda olup da eğitim alamayan hiçbir çocuğumuz yok. Biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu çocuklarımızı evlerinde ziyaret edip hem hal hatır sorma hem de gerek bizle ilgili gerekse diğer kurumlarla ilgili eğer bir sıkıntı problem varsa bunları bizzat yerinde görmek ve çözüme yönelik bir proje. Bu kapsamda da şimdiye kadar 3 bin 300 tane ev ziyaretimiz gerçekleşmiş durumda. İnşallah önümüzdeki eğitim-öğretim yılına kadar da tamamını gerçekleştireceğiz. Sorun kapsamında da başka kurumlarla da aracı olarak görev yapmak durumundayız. Bu konuda çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İl Milli Eğitim Müdürü Çandıroğlu’ndan Görme Engelli Çetinkaya’nın Evine Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN