Yüksek Performans Merkezi’nden Yüksek Başarı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Yüksek Performans Merkezi’nden Yüksek Başarı
Gençlik ve Spor Bakanlığının projesi olan Türkiye Olimpiyatlara Hazırlama Merkezi (TOHM) projesi kapsamında, ’de olimpiyatlara yüzücü yetiştiren Yüksek Performans Merkezi (YPM) yüzücüleri 18 ayda 480 madalya kazandı.
2013 yılının haziran ayında Kayseri’de hizmet vermeye başlayan, Türkiye Yüzme Federasyonuna bağlı, Yüksek Performans Merkezi 15 yaş altı, 80 sporcuyu 2020 Olimpiyatlarına hazırlıyor. İtalyalı Yüzme Antrenörü Corrado Rosso yönetiminde çalışmalarını sürdüren genç yüzücüler, bir antrenmanda 8 kilometreye yakın yüzüyor. 80 adet yıldız yüzücüyle çalıştıklarını söyleyen, Türkiye Yüzme Federasyonu İç Anadolu Bölge Koordinatörü Abdurrahman Koral, 18 ayda sporcularının 480 madalya kazandığını ifade etti. Koral,”2013 Haziran ayında Kayseri’de Yüksek Performans Merkezi’miz açıldı. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığına ait bir projedir. Amacımız burada 2020 yılına sporcu yetiştirmek. Ve aynı zamanda antrenörleri eğitmek. Bu bazda çevre illerde araştırma yapmak. Antrenörlerimizle beraber 2013 Haziran ayında başladık çalışmalarımıza. 80 sporcu ile başladık çalışmalarımıza. Hafta içi okul günlerinde sabah ve öğlen okul guruplarımız var. Tatillerde ise haftada 11 antrenman yapıyoruz. Bir buçuk sene içerisinde 480 tane madalya aldık. Bunların 236’sı altın madalyadan oluşuyor. Bir çok uluslar arası ve Türkiye müsabakalarında madalyalar kazandık” dedi.
ÖNCE TÜRKİYE, SONRA AVRUPA
Yüksek Performans Merkezi’nin antrenörlüğünü yapan İtalyan Yüzme Antrenörü Corrado Rosso’da,” Kayseri’de ve civar illerde böyle bir proje yetiştirilmesi, yöre halkı ve sporcu yetiştirilmesi açısından çok önemlidir. Amacımız öncelikle Türkiye’de derece elde etmek. Ardından Avrupa’da derece elde etmek. Sonrasında ise 2020 olimpiyatlarında madalya kazanmaktır”dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüksek Performans Merkezi’nden Yüksek Başarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN