Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanları 11 Nisan’da Ankara’da Buluşuyor

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanları 11 Nisan’da Ankara’da Buluşuyor
Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanları İl Temsilcisi Göç Nur Demirağ, "Ataması yapılmayan sağlık çalışanları olarak 11 Nisan tarihinde Abdi İpekçi Parkı’nda yapılacak olan yürüyüşe katılacağız" dedi.
Demirağ, yaptığı açıklamasında, "Ataması yapılmayan 250 bin sağlıkçı adına 12 Mart 2015 günü Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmış ve tüm sağlık çalışanlarına kadro elde edene kadar mücadelemizi sürdüreceğimizi ve o gün oraya temsilen geldiğimizi, sorunlarımız çözülmezse bir dahaki sefere binlerce ataması yapılmayan sağlık çalışanı ile Ankara’da olacağımızı kamuoyuna duyurmuştuk" diyerek, "Üzerinden epey bir zaman geçmesine karşın, taleplerimiz dikkate alınmadığından 11 Nisan 2015 tarihinde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek olan ataması yapılmayan yüzlerce sağlık çalışanı ilee Ankara’da buluşup taleplerimizi bir kez daha dile getireceğiz" ifadesinde bulundu.
Demirağ, "Türk Sağlık-Sen Türk Tabipler Birliği ve bir çok sendika destek vermiş bulunmakta. Emniyet’ten gerekli yasal izinler alınmıştır. 11 Nisan Abdi İpekçi Parkı’nda saat 11.00-14.00 arasında yapacağımız yürüyüşte atama bekleyen bütün sağlık çalışanlarını birlik olmaya davet ediyoruz. Atanamayan ve yürüyüşe katılmak isteyen sağlık çalışanları 0536 930 52 83 numaralı telefonla irtibata geçebilirler " diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ataması Yapılmayan Sağlık Çalışanları 11 Nisan’da Ankara’da Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN