Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP İl Başkanı Baki Özsoy:

Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:03 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Baki Ersoy yaptığı açıklama ile eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP Milletvekili aday adayı Mehmet Özhaseki’nin YSK’nın 18. Maddesi gereğince aday olamayacağını söyledi.
MHP İl Başkanı Baki Ersoy, AK Parti milletvekili aday adayı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Civarı Elektrik Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden geç istifa etmesi nedeniyle kanunen milletvekili adaylığının söz konusunu olamayacağını ileri sürdü.
MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Civarı Elektrik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 10 Şubat’ta istifa etmesi gerektiği halde istifa etmeyerek kanunları çiğnediğini belirterek, “Eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kayseri Civarı Elektrik Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Özhaseki, kanunda da açık olduğu şekilde de 10 Şubat’ta görevinden istifa etmesi gerekiyordu. Ancak 30 Mart’ta yapılan genel kurulu görevinde kaldı. Bu anlamda bizim edinmiş olduğumuz bilgilere göre sendikalar bu tarz şirketin ortak bünyesinde varsa ki Ticaret Odası kayıtlarına göre var. Mutlaka kendisinin milletvekili aday adayı olabilmesi için görevin istifa etmesi gerekirdi” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP İl Başkanı Baki Özsoy:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN