Türkiye'nin en iyi haber sitesi

71 Arsa Satışları İle Ekonomiye Katkı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:23
71 Arsa Satışları İle Ekonomiye Katkı
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mülkiyeti belediye ait 48 mesken arsası, 1 dükkan, 5 işyeri, 7 sanayi arsası, 10 bağ ve sayfiye arsası ve 6 ticaret alanının ihale ile satılacağını söyledi.
Hem sanal ortamda hem de yerinde görülebilir
Kooperatif kurup da ucuz arsa arayanların çok katlı arsaların satışların bir fırsat olduğunu ve piyasada bir hareketlilik sağlanacağını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Belediye olarak mülkiyeti belediyemize ait olan arsa ve işyerlerini satışa sunarak hem belediye yatırımlarına kaynak oluşturuyoruz, hem de piyasadaki arsa darlığı hafifleterek ekonomiye hareketlilik kazandırıyoruz“ dedi.
2015 yılı ilkbaharında 71 arsa satışı…
İlçe sınırları içerisinde yer alan ve 17 ayrı semtlerde bulunan toplam 71 arsanın 2015 yılı ilkbaharında satışa sunulacağını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, satılacak arsalar içerisinde küçük sanayi sitesi ile İnecik Bölgesinde sanayi arsaları bulunduğu ve girişimciler için önemli olduğunu kaydetti.
21 Nisan 2015 günü
71 arsa satışı için Belediye Meclisinden yetki aldıklarını ve arsa satışların İhalesinin 21 Nisan 2015 yapacaklarını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, satışlarından elde edilecek gelir ile Melikgazi İlçesine spor alanları, park ve bahçeler, Kapalı Semt Pazar yerleri, otoparklar ve sosyal konutlar inşa edileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
71 Arsa Satışları İle Ekonomiye Katkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN