Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yahyalı Belediyesi Nisan Ayı Meclisi Yapıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 18:48 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 01:07
Yahyalı Belediyesi Nisan Ayı Meclisi Yapıldı
Yahyalı Belediye Meclisi Nisan ayı meclis toplantısını, belediye meclis ve toplantı salonunda yaptı.
Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ve belediye meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleşen mecliste biri ek olmak üzere 10 gündem maddesi görüşüldü. Meclis toplantısının ilk gündem maddesi olan, 2014 yılı Belediye Faaliyet Raporu görüşülmesinde Başkan Esat Öztürk meclis üyelerine 2014 yılında yapılan belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Başkan Öztürk, hayatı kolaylaştırmak ve yaşanabilir bir şehir sunmak amacıyla belediye kaynaklarını her zamanki titizliğimizle, etkili ve verimli bir biçimde kullanarak bir yılı daha geride bıraktıklarını belirterek, yeni bir anlayışla ‘Yeni Yahyalı’ yolunda ‘Az Maliyet Çok Faaliyet’ sloganıyla çevre, yeşil alan, eğitim hizmetleri, sağlık hizmetleri, altyapı hizmetleri, sosyal hizmetler konusunda önemli çalışmalar ve yatırımlar yaptıklarını söyledi. 2014 yılı içerisinde TIR ve Kamyon Garajı, Kirazlı-Derebağ alternatif yolu, Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi, Ulu Cami Çevre düzenlemesi, Yeni Kent Meydanı Projesi, Ücretsiz Otopark, Ücretli Park Uygulaması gibi önemli projeleri başlattıklarını ve bazılarını tamamladıklarını ifade etti. Başkan Öztürk ayrıca ilçedeki yolları düzenlediklerini, yeni yollar açtıklarını, ilçedeki kötü görüntüyü önlemek adına 200’den fazla metruk bina yıktıklarını ifade ederek teknik belediyecilik kadar sosyal belediyecilik anlamında da ilçede önemli hizmetler verdiklerini söyledi. Başkan Esat Öztürk, “Sizlerin desteği ile 370 gün içinde verdiğimiz hizmetleri önümüzdeki 4 yılda da devam ettirmek için gayret edeceğiz” diye konuştu.
2014 yılı belediye faaliyet raporunun görüşülerek kabul edilmesinin ardından; denetim komisyonunun raporunun meclise sunulması, muhtarlıklara ayni yardım yapılması, belediye norm kadrosunda, kadro ihdası yapılması, 2015 yılı ücret tarifelerine ekleme yapılması, İmar ve şehircilik Müdürlüğü görev, yetki ve çalışma yönetmeliği, yemekhane ve yemek servisi yönetmeliği görüşüldü. Mecliste Encümene Üye seçimi yapılarak, ihtisas komisyonları oluşturuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yahyalı Belediyesi Nisan Ayı Meclisi Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN