Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:

Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:38
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:
’de, E-ticaretSEM ev sahipliğinde ’Kayseri E-ticaret ve Dijital Pazarlama’ konferansı yapıldı. Konferansta konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Kayseri mobil telefon abone yoğunluğunun en yüksek gerçekleştiği 30. il durumundadır. Kayseri’de 1,29 kişiye bir adet mobil telefon aboneliği düşmektedir" dedi.
Düzenlenen programa Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, e-ticaret uzmanları ve davetliler katıldı. Konferansta konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, "Gerçekten teknoloji o kadar gelişiyor ki takip etmesi çok zor. Teknolojiyi takip etmekte zorlanırken ticaret deyince akla Kayseri geliyor. Kayseri’de yapılan kazılarda ticaretle ilgili tabletler çıkıyor. Kayseri binlerce yıldır ticareti iyi yapan bir ilimiz. Özelikle ticaret ve sanayide adını iyi duyurmuştur. Son zamanlarda da yaptıkları çalışmalar ile turizmde de adını duyurmaya başlamıştır" diye konuştu.
Hiçyılmaz ayrıca, "Ticaret sadece eski geleneksel yöntemlerle yapılmak yerine artık İnternet���ten ticaret yapılıyor. Dolayısıyla bu durum çok önemli. Türkiye dünyada İnternet kullanımı bakımından iyi bir yere gelmiştir. Kayseri Ticaret Odası olarak da bizim 17 bin üyemiz bulunmaktadır. Bu üyelerimizin gelişen teknolojiye ayak uydurmaları bakımından çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede yaptığımız araştırmalar var" şeklinde konuştu.
Katılımcılara Kayseri’nin teknolojik altyapısı ile ilgili bilgiler de veren Hiçyılmaz, "Türkiye’de ortalama 8,84 kişiye bir adet sabit telefon erişim hattı düşerken, Kayseri’de 6,17 kişiye bir adet sabit telefon erişim hattı düşmektedir. Yine Kayseri mobil telefon abone yoğunluğunun en yüksek gerçekleştiği 30. il durumundadır. Kayseri’de 1,29 kişiye bir adet mobil telefon aboneliği düşmektedir. Türkiye’de ortalama 4,93 kişiye bir adet geniş bant İnternet aboneliği düşmektedir. Kayseri’de ise her 5,46 kişiye bir adet geniş bant İnternet aboneliği düşmekte ve bu kriterde Türkiye’de 39. sırada yer almaktadır. Türkiye’de ortalama 879 kişiye bir adet fiber İnternet aboneliği düşerken, Kayseri’de 148 kişiye bir adet fiber İnternet aboneliği düşmektedir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN