Vali Orhan Düzgün’an ’Turizm Haftası Mesajı’

Giriş Tarihi: 14.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:24
Vali Orhan Düzgün, “Turizm Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Düzgün, "Ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar ve projeler ile dünya turizm pastasından hak ettiği payı alma noktasında önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Ülkemiz ve kentimiz, sahip olduğu tarihi, kültürel ve doğal zenginliği değerlendirerek her yıl ülkemize gelen turist sayısını artırmaktadır" ifadesinde bulunduğu mesajını şu şekilde sürdürdü:
"Valiliğimizin ve kentimizdeki kamu ve özel kurum ve kuruluşlarının yürütmüş olduğu çalışmalarla da, ülke olarak gerçekleştirilen bu turizm başarısına paralel gelişmeler olmaktadır. Kentimizin ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına önemli derecede katkı sağlayan turizm sektörünün daha ileri seviyelere taşınması noktasında kent olarak bir çatı altında şehrimizin altyapı, ulaşım ve tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam etmekteyiz.
Turizm açısından önemli avantajları elinde bulunduran ’nin tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapması dolayısıyla sahip olduğu kültürel zenginliği ve Erciyes Dağı, Kapuzbaşı Şelaleleri, Soğanlı Vadisi, yer altı şehirleri gibi birçok doğal güzelliği ile Kayseri’nin turizm alanında önemli bir konuma sahip olacağını düşünüyorum.
Ekonomi dışında, kültürler arası iletişime ve ülkeler arası barışa da katkı sağlayan ve 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan “Turizm Haftası” sebebiyle kentimizin ve ülkemizin turizmine hepimizin katkı sağlaması temennisi ile 2015 turizm sezonunun ülkemize, milletimize ve turizm sektöründe yer alan turizm işletmecilerine, seyahat acentelerine ve tur operatörlerine ile diğer sektör temsilcilerine hayırlı olmasını, başarılı bir turizm sezonu geçirmelerini dilerim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Orhan Düzgün’an ’Turizm Haftası Mesajı’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN