Çocuk Meclisinde 23 Nisan Coşkusu

Giriş Tarihi: 23.4.2015 18:38 Güncelleme Tarihi: 23.4.2015 22:26
Çocuk Meclisinde 23 Nisan Coşkusu
Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, bir etkinlik düzenleyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği, bu günde doyasıya eğlendiler.
Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi Tiyatro salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Başkan Yardımcıları, daire müdürleri, muhtarlar, veliler ve çocuk meclisinin bütün şubesinden yaklaşık 500 öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte ilk olarak Çocuk Meclisi Başkanı Ahmet Haktan Abdioğlu yaptığı konuşmada “ilk olarak bütün arkadaşlarımın 23 Nisan bayramını kutluyorum. Millet olarak yurdumuzun dört bir yanında olduğu gibi çocuk meclisi olarak bizde yaptığımız etkinlik ile bu anlamlı günü kutluyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ”Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ve 95.yılını kutladığımız bu bayramın hepinize kutlu olmasını diliyorum. Bu bayram nedeni ile dünyanın birçok ülkesinden ülkemize çocuklar gelmekte ve bizim çocuklarımız ile birlikte bu mutlu günümüze ortak olmaktadırlar.23 Nisan artık sadece Türk çocuklarının değil, tüm dünya çocuklarının kutladığı bir bayram oldu. Bundan da çok büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk “ Ulusların istikballeri gelecek nesillere bağlıdır” sözünde belirttiği gibi, sizde ülkemizi dünyada söz sahibi bir ülke konumuna getirmek için bugünün gençleri, yarının büyükleri olarak, çok çalışıp gayret göstereceksiniz” dedi.
23 Nisan etkinliğinde çocuk meclisi halk oyunları ekibi tarafından çeşitli yörelere ait halk oyunları gösterisi, şiirler, Koro tarafından hazırlanan şarkılar, step aerobik ve Çanakkale savaşı tiyatro gösterileri izleyenler tarafından büyük alkış aldı.
Çocuk Meclisi Korosu’nun seslendirdiği şiir sonunda öğrenciler tarafından başkan’a verilen Türk bayrağını, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’da bayrağı öperek, salonda yer alan öğrencilere hediye ederek geleceğin emin ve sağlam ellerde olduğunu kaydetti.
Çocuk Meclisi üyelerinin hazırladığı bu birbirinden eğlenceli gösteriler ile oldukça hoş dakikalar geçiren ailelerde çocuklarının göstermiş oldukları performansı beğendiklerini, onları uzun uzun alkışlayarak gösterdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Meclisinde 23 Nisan Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN