Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu:

Giriş Tarihi: 18.5.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:11
AGÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu:
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, “Hayal kurabilen, ülke kalkınması adına yeni fikirler üretip projeler geliştiren bir gençlik yetiştirmeliyiz” dedi.
Rektör Sabuncuoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, ülkedeki genç nüfusa dikkati çekti. Türkiye’nin genç bir nüfusunun olduğunu, nüfusun genç olmasından gurur duyduklarını ifade eden Prof. Dr. Sabuncuoğlu, özellikle üniversitelerin ilerde liderlik pozisyonu alacak, kararlı ve yetenekli gençler yetiştirmesi gerektiğini kaydetti.
Sabuncuoğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi:
"Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘En büyük eserim’ dediği cumhuriyeti, Türk gençliğine emanet etti. Gençleri dünya vatandaşı olarak yetiştirmek de biz üniversitelerin görevi. Bu görevi layıkıyla yerine getirmeli ve gençlere fırsatlar vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, gençliğe armağan edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarını, şehit ve gazilerini saygı ve şükranla anıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGÜ Rektörü Prof. Dr. Sabuncuoğlu:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN