AB Uyum Danışma Ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 14:19
AB Uyum Danışma Ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı
Valiliği Avrupa Birliği (AB) Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2015 yılı 1’nci toplantısı, Vali Yardımcısı ve İl AB Daimi Temas Noktası Mustafa Masatlı başkanlığında yapıldı.
Kayseri Valiliği Konferans Salonunda geniş katılımlı olarak gerçekleştirilen toplantıya, kurul temsilcileri olan ilçe kaymakamları, üniversite temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile sivil toplum kuruluşları, oda ve dernek temsilcileri katıldı.
Vali Yardımcısı ve İl AB Daimi Temas Noktası Masatlı, yaptığı konuşmada, AB Uyum, Dayanışma ve Yönlendirme Kurulu toplantısının geniş katılımlı olmasını özellikle planladıklarını belirterek, toplantıda Kayseri’de yürütülen AB çalışmaları hakkında genel bir değerlendirme yapılmasının yanında AB Delegasyonu Avrupa Takımı üyesi AB Uzmanı Derya Sevinç’in de bir sunum gerçekleştireceğini ifade etti.
Vali Yardımcısı Masatlı, Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde Türkiye’de kurumsal düzeyde gerçekleştirilen çalışmalardan bahsederek, AB’ye katılım sürecinde Valilikler bünyesinde İl AB Temas Noktalarının kurulduğunu belirtti.
Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezinin de çalışmaları hakkında bilgiler veren Vali Yardımcısı Masatlı, kurul olarak Avrupa Birliği sürecinde bir birlik içerisinde çalışmalara ve faaliyetlere devam edeceklerini söyledi.
2015 yılı 1. AB Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu toplantısında ayrıca AB Delegasyonu Avrupa Takımı Üyesi ve AB Uzmanı Derya Sevinç Türkiye’nin AB’ye katılım sürecinde gelinen son nokta, yeni AB iletişim stratejisi ve AB hibe fonları hakkında katılımcılara bilgiler vererek, gelen soruları cevapladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Uyum Danışma Ve Yönlendirme Kurulu Toplantısı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN