Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AGÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağrı Güngör’ün Projesine TÜBİTAK Desteği

Giriş Tarihi: 22.6.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
AGÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağrı Güngör’ün Projesine TÜBİTAK Desteği
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. V. Çağrı Güngör’ün, sualtında kablosuz haberleşme alanında yürüttüğü proje deprem izleme, felaket yönetimi, çevresel kirliliğin gözlemlenmesi gibi alanlarda çeşitli uygulamaların gerçekleşmesine olanak sağlayacak.
AGÜ Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağrı Güngör’ün, sualtında kablosuz haberleşme alanında yürütmekte olduğu proje, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından “1001 - Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında destekleneceği açıklandı.
Bu proje petrol, doğal gaz ve değerli mineraller gibi ülkemizde sualtında bulunabilecek yeni doğal kaynakların sualtı algılayıcı ağları tarafından keşfedilmesine ve deprem izleme, denizbilim veri toplanması, felaket yönetimi, güvenli gemi seyri, çevresel kirliliğin gözlemlenmesi gibi alanlarda çeşitli uygulamaların gerçekleşmesine olacak sağlayacak.
Ayrıca, bu projede sualtı uygulamaları için geliştirilecek kablosuz iletişim teknikleri sayesinde, sualtı ortamları için cihaz ve teknoloji üreten ulusal ve uluslararası şirketlerle işbirlikleri yapılarak ülkemizin dışa bağımlılığın azaltılması sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağrı Güngör’ün Projesine TÜBİTAK Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN