Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erciyes Üniversitesi’nden Başarıya Tam Destek

Giriş Tarihi: 7.7.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Erciyes Üniversitesi’nden Başarıya Tam Destek
Erciyes Üniversitesi, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda ilk yüz, beş yüz ve bin sıralamasına girerek Erciyes Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilere başarı desteği verecek.
3 Kampüs, 18 Fakülte, 3 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, 7 Enstitü, 38 Araştırma ve Uygulama Merkezi 2343 Akademik Personeli ve 50.000’i aşkın öğrencisiyle İç Anadolu Bölgesi’nin en önemli bilim merkezlerinin başında gelen Erciyes Üniversitesi, tercihini Erciyes Üniversitesi’nden yana kullanan başarılı öğrencilere çeşitli desteklerde bulunacak.
Öğrencilerin, Erciyes Üniversitesi Vakfı’nın desteğini alarak maddi anlamda daha rahat bir eğitim süreci geçirmelerine olanak sağlayacak çalışma hakkında açıklama yapan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Çakır sözlerine Erciyes Üniversitesi olarak her zaman başarının desteklenmesi taraftarı olduklarını söyleyerek başladı. Bu kapsamda bu yıl Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda ilk yüz, beş yüz ve bin sıralamasına girerek Erciyes Üniversitesi’ne yerleşen adayların destekleneceğini belirten Rektör Çakır, desteğin birden fazla kalemde olacağını ifade etti. Çakır, “Başarının desteklenmesi adına Lisans Yerleştirme (LYS) sonucunda ilk yüze girerek Üniversitemize kayıt yaptıran öğrencilerimize aylık Beş Yüz TL, 101 ile 500 arasında sıralamaya sahip öğrencilere Dört Yüz TL, 501 ve 1000 sıralamasında olan öğrencilere ise Üç Yüz TL tutarında başarı bursu vermiş olacağız.” diyerek desteğin detaylarını aktardı.
Öğrencilere verilecek desteğin sadece bundan ibaret olmadığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Hamza Çakır, bu sıralamada olup Erciyes Üniversitesi’ne kayıt yaptıran her öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye edeceklerini ve öğrenci yemekhanesinde ücretsiz öğlen yemeği imkânı sağlayacaklarını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erciyes Üniversitesi’nden Başarıya Tam Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN