AGD İftar Çadırına Yoğun İlgi

Giriş Tarihi: 9.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
AGD İftar Çadırına Yoğun İlgi
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şubesi her sene yaptığı iftar çadırları etkinliklerini bu sene de sürdürüyor. Kayseri merkez, Tomarza ve Yahyalı’da yapılan programlara yüzlerce kişi katıldı.
Dernek adına açıklama yapan Anadolu Gençlik Derneği Kayseri şube başkanı Av. Vacit Kip her sene yapmaya iftar programları yapmaya gayret edeceklerini ifade ederek “Kayseri’de çok sayıda gencimiz var. Bir kısmına da olsa farklı bir hava teneffüs ettirmeye, güzel bir iftar yaptırmaya çalışıyoruz. Merkez ve Tomarza’mızda 2 yıldır bu faaliyetimizi yaparken Yahyalı ilçemizde 6 yıldır bu iftarları düzenliyoruz ve bu çalışmaların çok bereketli olduğuna inanıyoruz. Bu çalışmamızı her sene devam ettirmek istiyoruz. Çünkü gençler aileleriyle beraber güvenebilecekleri bir ortama girmekten, çok sayıda arkadaş bulmaktan memnun oluyor. Ayrı bir samimiyet oluşuyor” dedi.
Her akşam bir ya da birkaç hayırseverin iftar verdirdiğini söyleyen Kip, “Kayseri’mizde çok sayıda hayırsever var. Onlardan yemek verdirmek isteyenler bizimle irtibata geçiyor. Onun dışında yakınını kaybedenler, destek olmak isteyenler de sıklıkla oluyor. Bazı iftarlara kendileri de katılmak istiyorlar. Hal böyle olunca ramazan ayının şanına yakışır bir birliktelik oluşuyor. Zengin-fakir, yaşlı-genç-çocuk, yolda kalmış olanlar bir araya gelme fırsatı buluyor. Sıcak ve samimi bir ortam meydana geliyor. Sonuçta hayırseverler destek veriyor biz organize ediyoruz gençlerimizde bundan nasipleniyorlar.” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AGD İftar Çadırına Yoğun İlgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN