Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tük Büro-sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk:

Giriş Tarihi: 11.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Tük Büro-sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk:
Türk Büro-Sen tarafından düzenlenen iftara programına katılan Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, "Rabbime şükürler olsun ki 23 yıldır verilen mücadelede Türkiye Kamu-Sen yönünü rüzgarlara göre değiştirmedi" dedi.
Tuana restoranda düzenlenen iftar yemeğine Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, Türk Büro-Sen Şubesi Başkanı Muammer Öner ve Türk Büro-Sen Kayseri Şubesi üyeleri katıldı. İftar programında konuşan Türk Büro-Sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk, "Bizler iftarımızı açtık, çeşit çeşit yemeklerimizi yedik. Allah’a şükürler olsun ancak eminim ki bugünlerde hepimizin boğazında lokmalar diziliyor. Neden? Çünkü Kızıl Çin tarafından 28 Uygur Türk’ü kalleşçe şehit edildiler. İbadetlerinin yapılması yasaklandı. Oruç tutmaları yasaklandı. Dün de 90 Uygur Türk’ü Çin’e Tayland tarafından akıbeti belli olmayacak şekilde iade edildi. Bizler Uygur Türklerine sahip çıkmalıyız" diye konuştu.
Öztürk ayrıca, "Türkiye Kamu-Sen 1992 yılında yola çıkarken ’bizim ilkemiz önce ülkemiz’ dedi. Çalışan, üreten, yol gösteren, hak ettiğini almasını bilen sendikacılık ilkesi ile yola çıktılar. Rabbime şükürler olsun ki 23 yıldır verilen mücadelede Türkiye Kamu-Sen yönünü rüzgarlara göre değiştirmedi. Hiçbir hükümetin önünde diz çökmedi. Hiçbir hükümete biat etmedi ve hiçbir hükümetin ön yada arka bahçesi olmadı. Türkiye Kamu-Sen onuruyla bugünlere geldi" şeklinde konuştu.
Türk Büro-Sen Kayseri Şubesi Başkanı Muammer Öner ise, "Türkiye Kamu-Sen’li olmak gerçekten bir ayrıcalıktır. Kayseri şubemiz kuruluşundan bu yana bu çizgide mücadelesini devam ettirmektedir. Sizlerin destekleri ile birlikte bugün çok güzel bir noktaya taşınmıştır. İnşallah yine el birliğiyle hep beraber bu noktadan sendikamızı daha ileriye taşıyacağız" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tük Büro-sen Genel Başkan Yardımcısı Bayram Öztürk:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN