Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çolakbayrakdar, "Kadir Gecesi’ne Bir Ömür Sığar"

Giriş Tarihi: 12.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi’ne bir ömür sığdırılabileceğini söyledi.
Kadir Gecesi nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, Ramazan sona erdiği için hüzün, Kadir Gecesi’ne ulaşıldığı için sevinç duyduğunu belirterek " Rabbimizin ’Biz Kur’ân’ı Kadir Gecesi indirdik’ buyurduğu; bin aydan, 83 yıllık ömürden hayırlı olduğu bildirilen Kadir Kadir Gecesi, insanlığın kadrini yüceltmektedir. Hayat boyunca durmadan kulluk yapıldığında bile hasadına ulaşılamayan Kadir Gecesi, Rabbimizin mesajlarının ve Ramazan’ın özü, İlâhî rahmetin yağdığı, ümmet-i Muhammed’e sonsuz hazînelerin bahşedildiği bir gecedir. Bu gece yapılan ibadetler daha makbul ve daha değerlidir. Dua ve tevbeler kabul edilir. Bu gece yeryüzüne melekler iner. Bu nedenle her geceyi Kadir, her geleni Hızır bilerek yaşamalıyız " dedi.
Yüce Yaratıcının geceyi çeşitli özelliklerle donattığının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar," Kadir, kudret ve kader gecesidir. Bu gece insanların kaderi çizildiği için yeni bir başlangıç amacıyla yanlışları terkedip geleceğe yön vermek, ibadet alışkanlığı kazanmak, yeni bir hayata adım atmak gerekir. ‘Kadir Gecesi’ni, fazîlet ve kudsiyetine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan bekleyerek ibâdetlerle geçiren kimsenin kul hakkı hâriç geçmiş günahları bağışlanır’ garantisiyle Kadir Gecesi’ni; iyi değerlendirmeli, geceye bir ömür sığdırabilmeliyiz. Peygamber Efendimizin tavsiye ettiği gibi, ’Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin. Beni de affet’ diye dua etmeli, Kadir Gecesi’ni idrak ederken, yoksulların dertlerine ortak olmak için gayret göstermeliyiz. Kadir Gecesi’nin; şahsımız, ailemiz, İslam Alemi ve insanlığın kurtuluşu için vesile olmasını Yüce Mevlâdan niyaz ediyorum” dilekleriyle açıklamasını bitirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çolakbayrakdar, "Kadir Gecesi’ne Bir Ömür Sığar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN