Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Milletvekili Kemal Tekden:

Giriş Tarihi: 13.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden:
AK Parti Milletvekili Kemal Tekden İhlas Haber Ajansını ziyaret etti. Ziyarette siyasi partilerin koalisyon görüşmeleri ile ilgili sorduğu soruyu yanıtlayan Tekden, hükümetin kurulma ihtimalinin büyük olduğunu söyledi.
İhlas Haber Ajansını ziyaret eden AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden geçtiğimiz günlerde yaptığı Bosna ziyareti ile ilgili olarak, "Tabi benim daha önceleri de Bosna’ya ziyaretim vardı. Aslında birçok kültür coğrafyamızdaki bölgeye ziyaretim oldu. Tabi geçen hafta sayın Başbakanımız oraya gideceğini açıklayınca bende gitmek istedim ve ekibe katıldım. Cuma günü sabah gittik ve Cumartesi günü akşamı dönüş yaptık. Yoğun bir program geçirdik. Bosna’da cenaze töreni vardı. Tabi Avrupa’nın ortasında böyle bir katliam insanlık adına utanç verici bir durum. Tabi bakıyoruz ki bu sadece Bosna’da değil tüm İslam coğrafyasında bu katliamlar var. Batının insan hakları konusunda bir çiftestandartı var. Bizim Ermeni diasporasının ortaya koyduğu sözde katliam uydurmalarını ciddiye alıyorlar. Hiçbir ciddi tahkikat olmadan bize karşı kullanıyorlar ama kendi gözlerinin önünde yapılan bu katliamlar hiç dikkate alınmıyor. Mazlumların koruyucusu sadece Türkiye var. Bu yönde bizde onların acılarını hafifletmek için varolduk" diye konuştu.
Koalisyon görüşmeleri ile ilgili soruyu yanıtlayan Tekden, "Bence hükümetin kurulma ihtimali büyük. İnşallah ülkeyi selamete kavuşturacak bir hükümet olur. Bütün partilere milletimiz bir sorumluluk verdi. ‘Uzlaşın’ mesajı verdi. Burada kırmızı çizgiler vs. olmaması gerekir. Yani tabi ki kriterler olur. Her partinin kendine göre kriterleri olur ama biraraya gelmenin gereği uzlaşmaktır. Yani ülke, millet menfaatleri doğrultusunda uzlaşma zarureti var. Aksi takdirde bu uzlaşmayı yapmayan partiler bunun altından kalkamaz. Yani millet tarafından koalisyon emri verildi. O halde bu mesaja uymak zorunluluğu var. Keşke AK Parti tek başına iktidara gelseydi de bu sıkıntılar olmasaydı. Bunun bir şekilde giderilmesi lazım. Bu da sağlıklı bir çabayla olur. O açıdan bütün partilerin bu sorumluluğu hissederek gayret içerisinde olması lazım. AK Parti bu sorumluluk şuuru içerisinde herkesle hiçbir kırmızı çizgi koymadan ülke menfaati adına ciddi kriterler ortaya koyarak, ortaya çıkıyor. Bugün CHP Genel Başkanı ile görüşme yapılacak. Yarında MHP ile görüşülecek. İnşallah iyi bir sonuç çıkar. Tabi herşeye rağmen erken seçim ihtimali var. Erken seçim olursa da gözlemlediğimiz kadarıyla AK Parti yine tek başına iktidar olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kayseri Milletvekili Kemal Tekden:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN