Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Ramazan Davulcusu Sahurda Hem Oynadı Hem Oynattı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
(Özel Haber) Ramazan Davulcusu Sahurda Hem Oynadı Hem Oynattı
’de vatandaşlar, üniversite son sınıf öğrencisi ramazan davulcusu Mustafa Bozkuş’un gelmesiyle adeta sokağa dökülüyor. Ramazan davulcusu Mustafa Bozkuş’tan istekte bulunan vatandaşlar, çalınan oyun havalarıyla kendinden geçiyor.
Kayseri’nin Mevlana Mahallesi Havuzbaşı Sokak’ta vatandaşlar, sahur vaktinde ramazan davulcusu Mustafa Bozkuş’u adeta dört gözle bekliyor. Gece saat 01.30 sıralarında vatandaşları sahura kaldırmaya başlayan Mustafa Bozkuş’un, Havuzbaşı Sokak’a girmesiyle vatandaşlar da hem pencerelere hem de sokağa çıkıyor. Ramazan davulcusu Mustafa Bozkuş’tan çeşitli isteklerde bulunan vatandaşlar, çalınan oyun havalarıyla sahur vakti adeta kendilerinden geçiyor.
Mevlana Mahallesi’nde 4 yıldır Ramazan ayında davul çaldığını söyleyen Ziraat Mühendisliği son sınıf öğrencisi Mustafa Bozkuş, "Ben bu işi ek olarak yapıyorum. Mevlana Mahallesi’nde bu sokak olmak üzere diğer sokaklardaki vatandaşlardan güzel tepkiler alıyorum. Vatandaşlar çeşitli isteklerde bulunuyor ben de isteklerini çalmaya çalışıyorum" dedi. Vatandaşların kendine olan ilgisinden memnun olduğunu söyleyen Bozkuş, "İnsanlar sağ olsun güzel tepkiler gösteriyorlar" diye konuştu.
Üniversite öğrencisi olduğunu yineleyen Bozkuş, "En başta kendi paranı kazanıyor olmak çok güzel bir duygu ve kendi paranı kazanıyor olmanın verdiği öz güven çok farklıdır. Öğrenci olduğum için para her zaman gerekli oluyor. 1 ayda da güzel para kazanılıyor. Bu da insana bir ekmek kapısı oluyor. 4 yıldır bu işin ekmeğini yemekteyim ve memnunum da işimden" ifadesinde bulundu.
Mustafa Bozkuş, 13 yıldır müzikle uğraştığını ancak mahalle sakinlerinin kendisini davulcu olarak tanıdığını ve bu işi de severek yaptığını söyledi.
Mahalle sakinleri ise, Ramazan ayı geldiğinde sahur vaktinde Mustafa Bozkuş’u beklediklerini belirterek, "Mustafa geldiği zaman mahallemiz şenleniyor. Çoluk çocuk herkes onun sokağa girmesini bekliyor. Mustafa sokağa girdiği zaman da büyük bir eğlence oluyor. Bu gerçekten özlenen bir tablo, komşuluk ilişkileri ve mahalle adına. Mustafa’ya verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Ramazan Davulcusu Sahurda Hem Oynadı Hem Oynattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN