Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükkılıç’tan ’Bayram’ Mesajı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Ramazan Ayı’nın bereket, paylaşma ve toplum birliğinin en güzel oluşumuna vesile olduğunu hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bayramların saygı sevgi, dostluk, mutluluk, barış ve birlik, beraberlik ile yardımlaşma duygularının en coşkulu kutlandığı anlamlı günler olduğunu söyledi.
Geleneklerimizde ve kültürümüzde dini bayramların çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek, bayramların birer tatil günleri olarak görülmemesi gerektiğini çünkü bayramların sosyal, kültürel ve sosyolojik yapıları olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “ Bayramlar dost ve akraba ziyareti ile başlar. Ancak özünde küskünlüklerin giderilmesine vesile olur. Dost hatırlanır, çocuklar sevindirilir, yaşlıların gönlü alınır, düşkünlere yardım elinin uzatılır. Bu anlamda bayramlar birey ve toplum için önemli günlerdir” dedi.
Bayramların özünde hatırlanmak, hatırlamak ve hatırlatılmak olduğunu bir kez daha hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, "Türk Milletinin ve İslam âleminin Ramazan Bayramlarını en içten duygular ile kutlar, nice bayramları sevdikleri ile beraber huzur ve sıhhat içerisinde geçirmelerini niyaz ederim” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükkılıç’tan ’Bayram’ Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN