Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç Bayram Namazını Hunat Camiinde Kıldı

Giriş Tarihi: 17.7.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç Bayram Namazını Hunat Camiinde Kıldı
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Milletvekili Kemal Tekden, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve diğer protokol üyeleri ile birlikte Bayram namazını Hunat Camii’nde kılarak, namaz sonrasında vatandaşlar ile bayramlaştı.
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bayramların insan yaşamında ayrı bir yeri olduğunu ve bayram öncesi tatlı telaşı ve yorgunluğun bayram sabahı bir mutluluğa dönüştüğünü hatırlatarak ‘ Bayramların yaşantımızda ayrı bir yeri vardır. Çünkü birçok güzelliği beraberinde getirir. Bayramların özünde sevgi ve saygı, birlik ve beraberlik ile mutluluk ve barış vardır. Bayramların özünü çocuklarınıza yaşatın. Bayramlar ayrıkların, küskünlüklerin sona erdirilmesine vesiledir‘ dedi.
Bayramlarda insanların birbirlerini ziyareti devam ettiği süreci toplumda değer yargılarının korunduğunu, yerleşik toplum düzeninin çocuklara aktarılarak gelecek kuşakların birlik ve beraberlik duyguları pekiştirildiğini, belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bayramların özüne uygun olarak yaşanması gerektiğini aksi halde bayramların birer tatil günleri olarak görüleceğini ve değerlendirileceğini bununda çok yanlış olacağını kaydetti.
Bayramların özünde hatırlanmak, hatırlamak ve hatırlatılmak olduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, yayınlamış olduğu bayram mesajında şunları söyledi; "Bayramlar dost ve akraba ziyareti ile başlar. Ancak özünde küskünlüklerin giderilmesine vesile olur. Dost hatırlanır, çocuklar sevindirilir, yaşlıların gönlü alınır, düşkünlere yardım elinin uzatılır. Bu anlamda bayramlar birey ve toplum için önemli günlerdir Türk Milletinin ve İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramlarını en içten duygular ile kutlar, nice bayramları sevdikleri ile beraber huzur ve sıhhat içerisinde geçirmelerini niyaz ederim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç Bayram Namazını Hunat Camiinde Kıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN