Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ERÜ Besyo’da Sınav Maratonu Devam Etti

Giriş Tarihi: 21.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
ERÜ Besyo’da Sınav Maratonu Devam Etti
Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu tarafından yapılan Özel Yetenek Sınavı (ÖZYES) bugün devam etti.
Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulunun yetenek sınavında aday öğrenciler kıyasıya rekabet etti. Bayanlar 800 metrede koşan adaylar koşu sonrası kendilerini yer atarak dinlendi. Yapılan sınavlar hakkında bilgi veren Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Çağrı Çelenk, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine girmeye hak kazanmak için kız ve erkek olarak bin 285 adayın sınava katıldığını, gelen öğrencilerin genellikle İç Anadolu Bölgesi’nden geldiğini ancak yoğunluğun ’den olduğunu belirtti. Çelenk, “Bugün yüz metre koşusu yapıyoruz, yarın ise kızlar için sekiz yüz, erkekler için ise bin beş yüz koşularını yapacağız. Bu iki sınavdan barajı geçen aday öğrencileri bir gün sonra spor salonumuzda kondisyon sınavına tabi tutacağız. Bu üç imtihanın sonucunda da spor özgeçmişlerini de değerlendirmeye alarak okulu aday öğrencilerin sınavı kazanıp kazanmadıkları belirlenecek” dedi.
Bu yıl geçmiş yıllardaki gibi branş sınavı koymadıklarını belirten Yrd. Doç. Dr. Çağrı Çelenk, sınava hemen hemen her branştan sporcunun katıldığını, bunun yanı sıra seksen beş tane kendi branşlarında milli sporcunun da sınavlara katıldığını söyledi.
Toplamda 350 öğrencinin alınacağı sınava yoğun talebin olduğunu belirten Çelenk, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Çelenk; “Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu son derece kaliteli tesislere ve alanında uzman birçok akademisyene sahip, dolayısıyla fazlaca tercih edilen bir yüksekokul. Bu bizleri sevindiriyor.” şeklinde konuştu.
Özel Yetenek Sınavı (ÖZYES) dört gün boyunca Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu tesislerinde devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ERÜ Besyo’da Sınav Maratonu Devam Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN