Sarraflar Ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy:

Giriş Tarihi: 21.7.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
Kayseri Sarraflar Ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy:
Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, altının şuan ki fiyatının yatırımcılar için fırsat olduğunu söyleyerek, "Güvenli liman olarak tanımlanan altın son zamanlarda yaşanan jeopolitik ve ekonomik risklerin azalması ile düşüş yaşıyor" dedi.
Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy, altın piyasasının değerlendirdi. Gülsoy, "Güvenli liman olarak tanımlanan altının son zamanlarda yaşanan jeopolitik ve ekonomik risklerin azalması ile düşüş yaşıyor. Bu düşüşün en büyük sebeplerinden bir tanesi FED başkanının bu senenin sonuna kadar faiz artırımına geçeceği söylemlerinin artık masada olduğu ve faiz artırımının başlayacağının olmasıdır. Çin’den gelen ekonomik verilerin olumlu olması ve Çin’deki altın rezervlerinin düşürülmesi gibi dünyadaki çeşitli olumlu olaylar altının düşüşüne bir ivme kazandırdı. Şuan için altın artık bu kadar güzel olayların üzerine altının düşmesi gayet normaldir. Çünkü güvenli liman olarak bilinen altının talebinin olmamasından kaynaklanıyor" dedi.
Gülsoy, "Dünyada gelişen olumlu olayların inşallah devamı gelir diye düşünüyoruz ama biliyorsunuz ki dünyanın bir yerinde olumlu olay olunca diğer yanında olumsuz bir olay oluyor. İnşallah böyle bir şey olmaz. Şuan için güvenli liman özelliği olan altının dünyada olan olumlu olaylardan dolayı biraz düşüşe indi ama bu fiyatları şuan için dip fiyatlar diye görüyoruz. Maliyeti bin 600 dolarlar civarında ve bundan daha da aşağı gerileyecek diye düşünmüyoruz. Altının şuan ki fiyatları alım için, yatırımcılar için iyi bir fiyat diye düşünüyoruz. Şuan çarşımızda da bir kalabalık var. Bir potansiyel oluştu. Gurbetçilerin ve düğün sezonunun başlaması çarşıda bir hareketlilik oluşturdu. Son 6 aydır durgun geçen ve bizim sektörümüzde bütün sektörlerde olduğu gibi gurbetçilerin gelmesi bir hareket kazandırdı. Buda 1-2 aya kadar devam eder diye düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri Sarraflar Ve Kuyumcular Derneği Başkanı Ömer Gülsoy:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN