Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Memur-sen’den Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Olaylarına Kınama

Giriş Tarihi: 22.7.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Memur-sen’den Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Olaylarına Kınama
Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Suruç ve Adıyaman’da meydana gelen terör olayları kınanırken, teröre karşı ortak tavır alınması çağrısında bulunuldu.
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, "Türkiye’de huzur, sükun ve kardeşlik ikliminin hakim olmasından rahatsız olan odaklarca Suruç’ta gerçekleştirilen ve 32 insanımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz" dedi.
Kalkan, "Suruç’ta çoğunluğunu gençlerimizin oluşturduğu vatandaşlarımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısı çok uzak almayan tarihlerde gerçekleştirilen olaylardan bağımsız değildir. Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetlerinin her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır. Hedef bölgesinde huzuru, demokratik kültürü, kardeşlik ve birlik iklimiyle öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek, güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir" ifadesinde bulundu.
"Suruç dahil olmak üzere terör olaylarına karşı milletçe verilecek en güzel cevap birlik ruhu içerisinde ortak akılla, aklı selime dayalı olarak teröre, terör örgütlerine, terörü besleyen ve yönlendiren kirli odaklara karşı yekvücut olduğumuzu göstermektir" diyen Kalkan, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
"Millet olarak acımız, yasımız ve teröre karşı tavrımız ortaktır. Acılarımızı yarıştırmayacağız, acılarımızı paylaşacağız, yasımızı birlikte tutacağız. Türkiye milleti ve devleti ile acıları ortaklaştırma, kardeşlik ve birlik potasında birlikte yaşama tavrını ortaya koyacaktır. Bütün vatandaşlarımızın huzurunun yaşama haklarının ve güvenliklerinin teminat altına alınması için devletin ilgili birimlerinin azami gayret ve hassasiyet göstermelerini istiyoruz.
Suruç ve Adıyaman’da gerçekleşen terör eylemlerinin ve uzantısı terör faaliyetlerinin faillerinin bu eylemlerin gerçekleştirilmesinde icrai ve ihmali eylemleriyle katkısı bulunanların belirlenerek bir an önce yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz. Acılarımızı ve yasımızı birlikte yaşama irademize zarar verici beyan ve yaklaşımlardan kaçınılmasını bekliyor, milletimizin birlik ve kardeşlik kararlığınının siyasi kulvarda da hakim olması gerektiğine inanıyoruz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen’den Suruç Ve Adıyaman’daki Terör Olaylarına Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN