Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vatani Görev Yapanlara Melikgazi’den Ekonomik Destek

Giriş Tarihi: 22.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Vatani Görev Yapanlara Melikgazi’den Ekonomik Destek
Melikgazi Belediye BaşkanıDr. Memduh Büyükkılıç,Melikgazi Belediyesi olarak vatani görevlerini yapmak için kışlaya giden asker ailelerine asker maaşı ödediklerini söyledi.
Melikgazi Belediyesi olarak sosyal belediye hizmetlerine büyük önem verdiğini sosyal barışın ve toplumsal dayanışmanın çok önemli olduğunu belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç,konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:
"Melikgazi Belediyesi olarak ilçe sınırları içerisinde oturan ve vatani görev için askere giden evlatlarımızın evli ise eşlerine, bekar ise annelerine maaş vermekteyiz. Belediyemize başvuruda bulunan her aileye asker maaş verilmektedir. Gelir düzeyi ne olursa olsun başvurmaları yeterlidir. Aylık ortalama bin asker ailesine maaş vermekteyiz. Bu bazı aylar 800 TL iken bazı aylar bin 200 TL olmaktadır. Bu hizmetimiz sosyal belediyeciliğin güzel örneğidir Ramazan ayında talepte bulunanlara iaşe yardımı bulunulmuştur"
Eğitim, sağlık, sanatsal, spor ve kültürel hizmetler yanında vatani görevini yapanın da olduklarını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bir ailede birden fazla asker varsa hepsine asker maaşı ödediklerini sözlerine ekledi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatani Görev Yapanlara Melikgazi’den Ekonomik Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN