Gönüllü Kültür Kuruluşları’ndan ’Sorumluluk’ Çağrısı

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Gönüllü Kültür Kuruluşları’ndan ’Sorumluluk’ Çağrısı
Gönüllü Kültür Kuruluşları, barış, kardeşlik ve güven ortamının muhafaza edilmesi siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını daha duyarlı ve sorumluluk içinde olmaya davet etti.
Gönüllü Kültür Kuruluşları adına açıklama yapan Ahmet Taş, "Ülkemizin 7 haziran genel seçimlerinden çıktığı, hükümet kurma çalışmalarının devam ettiği, PYD ve DEAŞ’ın Kuzey Suriye’de demokratik yapıyı değiştirmeye yönelik saldırılarının hız kazandığı, ülkemizin milli birlik ve kardeşliğine en çok ihtiyacının olduğu son bir haftada Suruç. Adıyaman ve Ceylanpınar’dan gelen katliam ve saldırı haberi bizleri derinden yaraladı.
Suruç’ta, Suriye’deki Kobani kentine geçmek için hazırlık yapan Sosyalist Gençlik Federasyonu üyelerinin basın açıklaması yaptığı bir sırada meydana gelen bombalı saldırıda 32 vatandaşımız öldü, 100’den fazla vatandaşımız yaralandı. Bu acı olayın şokunu heniz atlatamamışken, Adıyaman’da güvenlik güçleriyle PKK mensupları arasında çıkan çatışmada bir uzman çavuş şehit oldu, iki asker de yaralandı" dedi.
Taş, "Aynı gün meydana gelen olay 33 insanımızın hayatını kaybetmesi 100’(ün üzerinde insanımızın da yaralanmasının acısı devam ederken bu olaylardan iki gün sonra Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde iki polis memurunun PKK saldırısı sonunda şehit düşmesi, çatışmasızlığa son verdiğini açıklayan PKK militanlarının Güney ve Doğu Anadolu illerinde yol keserek onlarca aracı ve iş makinesini yakması milletimizi büyük bir acı ve moral bozukluğuna sevk etti" diyerek, " Gönüllü Kültür Kuruluşları olarak barışa, kardeşliğe ve güven içinde yaşamaya en çok ihtiyaç duyulan bir zamanda Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar saldırılarını yaparak 35 masum insanımızın ölümüne 100’ün üzerinde insanımızın da yaralanmasına sebep olan özel mülkiyete ve kamu malına zararlar veren eli kanlı terör saldırılarını, saldırganları ve işbirlikçilerini lanetliyor, saldırıların sona erdirilmesi faillerinin ve işbirlikçilerinin bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılması için yetkili kurumları göreve davet ediyoruz.
Milletimizin barış, kardeşlik, güven ve moral değerlerinin daha fazla zarar görmemesi ve kamu düzeninin muhafaza edilmesi için hükümeti, siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını duyarlı ve sorumluluk içinde olmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü Kültür Kuruluşları’ndan ’Sorumluluk’ Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN