Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Basında Sansürün Kaldırılışının Yıl Dönümü

Giriş Tarihi: 24.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Basında Sansürün Kaldırılışının 107. yıl dönümü nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.
Basında Sansürün Kaldırılışının 107. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Çelengin bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı Okundu.
Tören sonrasında açıklama yapan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, "Öncelikle bayramınızı tebrik ediyorum. 24 Temmuz 1908 tarihinden bugüne gelen basına sansürün kaldırılışının yıldönümünü kutluyoruz. O süreçten bu yana her ne kadar mücadele edilmişse de sansür yine devam etmiştir" dedi. Başkan Kösedağ, "Mevcut bulunduğumuz şartlar içerisinde sansürden ziyade bana göre emekçilerin sosyal haklarından maddi sıkıntılarının ön planda olması gerektiğini düşünüyorum. Sansür dünyanın dört bir tarafında yeri geldiğinde uygulanabilir bir vaziyette. Ülkemizde de bunun uygulanmasının doğru olduğunu düşünüyorum ki Almanya, Amerika ve Fransa’da bunun örnekleri var" diye konuştu.
Başkan Kösedağ, "Biz basın mensupları olarak bir kamu görevi üstleniyoruz. Kayseri’de bana göre böyle bir problemimizin olmadığını düşünüyorum. Ülkenin içerisinde bulunduğu sürece baktığımızda çok duyarlı davrandığımızı görebiliyoruz" ifadesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Basında Sansürün Kaldırılışının Yıl Dönümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN