Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocasinan Kırsal Hizmetlerde Hız Kesmiyor

Giriş Tarihi: 5.8.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 6.8.2015 05:37
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yeni bağlanan mahallelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kırsal hizmetlerde hız kesmediklerini söyledi.
Kırsal mahallelerin de şehir merkezindeki nimetlerden yararlanmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Kırsal mahallelerde yaptığımız araştırmalarda ve görüşmelerde vatandaşlarımızdan, muhtarlarımızdan istekleri, ihtiyaçları belirledik. Bu mahallerimizin ihtiyaçları; ulaşım, yol, park, temizlik başlıklarında toplanıyor. Biz de öncelikle kırsal mahallelerimizin; ulaşımını kaliteli, güvenli, sağlıklı ve akıcı bir şekilde sağlamak istiyoruz. Buradaki vatandaşlarımızın maksimum yarım saat içinde şehir merkezine ulaşmasına imkan sağlamak istiyoruz. Bunun için kırsal mahallelerimizin yollarının yapımına hız veriyoruz" dedi.
Başkan Çolakbayrakdar, "Kırsal mahallelerin ulaşım imkanlarının daha kaliteli hale getirilmesi için Fen İşleri Müdürlüğü gece-gündüz, cumartesi-pazar çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Buralardaki cadde ve sokakların yapımına büyük önem veriyoruz. Kırsal mahallerimiz birbiriyle ilintili ve iç içe olduğu için burada alternatif geçiş güzergahları da oluşturuyoruz. Son hafta içinde Kemer, Arabıdın, Erkilet, Gümüşlük, Emmiler, Kozluca’da yol çalışmaları yaptık. Temizlik için yeni ekipler oluşturduk. Çocuklarımız için park ve oyun grupları yerleştirdik. Kırsal mahallelerimizi şehirle bütünleştireceğiz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasinan Kırsal Hizmetlerde Hız Kesmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN