Şehit Annesi Nafiye Kahraman:

Giriş Tarihi: 26.9.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 26.9.2015 10:55
Şehit Annesi Nafiye Kahraman:
Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve ilçe protokolü Kurban Bayramı nedeniyle şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladılar. En duygusal ziyaret ise 1974 yılında Şırnak İdil’de şehit düşen Memduh Karaman’ın annesinin evinde gerçekleşti.
Bünyan Belediye Başkanı Başkan Şinasi Gülcüoğlu, arife günü başladığı bayram programına bayramın ilk ve ikinci gününde Bünyanlı esnaf ve vatandaşları ziyaret edip bayramlaşarak devam etti. Bünyan Sabancı Öğretmen evinde gerçekleştirilen protokol bayramlaşması sonrası, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve ilçe protokolü şehit ailelerini ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.
“Sizi görünce askerim gelmiş gibi oluyorum “
En duygusal ziyaret ise 1974 yılında Şırnak İdil’de şehit düşen Memduh Karaman’ın annesinin evinde gerçekleşti. Bünyan Kahveci mahallesinde ikamet eden şehit annesi Nafiye Karaman ziyaret heyetini ilerlemiş yaşına rağmen kapıda karşıladı. Şehit annesi Nafiye Karaman’ın sözleri ise herkesi duygulandırdı. “ Karaman sizler benim başımın tacısınız. Sizleri görünce askerimi görmüş gibi oluyorum. Askerim gelmiş gibi seviniyorum” dedi.
Başkan Şinasi Gülcüoğlu’da her bayram şehit ailelerini ziyaret ederek bir nebzede olsa onların yüzünü güldürmeye vesile oldukları için mutlu olduklarını söyleyerek:” Her bayram ilçe protokolümüzle birlikte Şehitlerimizin ailelerini ziyaret ediyor bayramlaşıyoruz. Onları tebessüm ettirebiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesileyle şehitlerimizi tekrar rahmet ve minnetle anıyor tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.
“Mevsimlik işçilerle bayramlaştılar”
Türkiye’nin farklı bölgelerinden çalışmak için Bünyan’a gelen mevsimlik işçileri de ziyaret eden Başkan Şinasi Gülcüoğlu ve ilçe protokolü ailelerle sohbet ederek bayramlarını kutlayıp bir istekleri olup olmadığını sordular. Ziyaretlerinden dolayı protokole teşekkürlerini ileten işçiler ilk defa böyle bir ziyaretle karşılaştıklarını ifade ederek kendilerini unutmayan Başkan Şinasi Gülcüoğlu’na ve Bünyan Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan’a teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Annesi Nafiye Kahraman:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN