Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB’nin Türkiye’ye Yansımaları Fotoğraf Sergisi Ziyarete Açıldı

Giriş Tarihi: 1.10.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 15:57
AB’nin Türkiye’ye Yansımaları Fotoğraf Sergisi Ziyarete Açıldı
Avrupa Birliği Merkezleri ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Avrupa Birliğinin Türkiye’ye yansımaları konulu fotoğraf sergisi ziyarete açıldı.
Serginin açılışında konuşan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Hasnalçacı, "Avrupa Birliği ile ülkemiz arasında uzun yıllar temeline dayanan ve son yıllarda daha da artan bir ivmeyle devam eden işlerimiz bu tür etkinlikleri pekiştirmektedir" dedi. Hasnalçacı, "Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin otuzuncu kez düzenlediği yılın basın fotoğrafları yarışmasında bu yıl açılan ‘Avrupa Birliğinin Türkiye’ye yansımaları’ başlıklı özel kategoride ödül alan ve seçilen toplam 25 eserden oluşan sergimizi bugün açıyoruz. Avrupa Birliği Türkiye delegasyonu tarafından Türkiye’de Avrupa Birliği bilgi merkezleri ağının desteklenmesi projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliğimizde yer alan fotoğraflar Avrupa Birliğine katılım sürecinin günlük hayata etkilerini anlatmayı hedeflemektedir" ifadesinde bulundu.
Hasnalçacı, "Bu sergimiz sayesinde Avrupa Birliğine yönelik algılar Avrupa birliği sürecinde ekonomi, spor, sanat, çevre ve kent mimarisi gibi alanlarda Türkiye’nin modern ve çağdaş yüzünü yansıtmayı amaçlamaktayız. Sergimizin Avrupa ile ilişkiler noktasında toplumda duyarlılığın artırılması konusunda faydalı ve hayırlı olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB’nin Türkiye’ye Yansımaları Fotoğraf Sergisi Ziyarete Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN