Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Hiçyılmaz, "Meslek Komiteleri Çalışmalarımız Örnek Oldu"

Giriş Tarihi: 13.10.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 12:03
Başkan Hiçyılmaz, Meslek Komiteleri Çalışmalarımız Örnek Oldu
Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, meslek komitesi çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak detaylı bilgi verdi.
Meslek komitesi çalışmalarının, odanın bel kemiğini oluşturduğunu ve büyük önem arz ettiğini belirten Hiçyılmaz, “Yönetim Kurulumuzun 2013 yıl Mayıs ayında göreve başlamasından bu yana meslek komitesi çalışmalarında önemli yok kat ettik. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar diğer odalara örnek oldu ve benzer uygulamalar yapılmaya başlandı” dedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesindeki 365 oda ve borsa içinde örnek çalışmalar yaparak farkındalık yaratmaktan dolayı mutluluk duyduklarını kaydeden Hiçyılmaz, “Meslek komiteleri çalışmaları kapsamında; 2013 yılı mayıs ayından itibaren yılsonuna kadar, 275 toplantı gerçekleştirilmiş ve 5 bini aşkın üyemiz bu toplantılara davet edilmiştir. Gündemli olarak gerçekleştirilen bu toplantılarda görüşülen gündem maddesi sayısı 569 olurken bunlardan 112’si Yönetim Kurulumuz gündemine alınmış ve 72 madde çözüme kavuşturulmuştur” diye konuştu.
2014 yılında yapılan komite çalışmalarının daha yenilikçi bir anlayışla yapıldığını vurgulayan Hiçyılmaz, “Meslek komitelerinin 2014 yılı çalışmalarında asil üyelerle beraber yedek üyeler de gruplar halinde toplantılara davet edilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda 358 toplantı düzenlenmiş ve 7 bin 400’ü aşkın üyemiz davet edilmiştir. 2014 yılındaki çalışmalarımızda 1423 madde toplantılarda görüşülmüş ve yönetim kurulumuz gündemine alınan madde sayısı ise 509 olmuştur. Yönetim kurulumuzun büyük bir titizlikle üzerinde çalıştığı bu gündem maddelerinin 306’sı çözüme kavuşturulmuştur” ifadelerini kullandı.
2015 yılı Ekim ayına kadar yapılan meslek komitesi çalışmalarını da değerlendiren Başkan Hiçyılmaz, “Bu yılın ilk 9 ayında yaptığımız meslek komitesi toplantılarımızın sayısı 330’u aşmıştır. 10 bini aşkın üyemizin davet edildiği bu toplantılarda 699 gündem maddesi görüşülmüş ve bu maddelerden 313’ü Yönetim Kurulumuzca görüşülerek 149 konu çözüme kavuşturulmuştur. Yönetim Kurulumuzun iş başına geldiği tarihten bu yana meslek komitelerimizin yaptığı çalışmalar kapsamında; toplam 970 toplantı düzenlenmiş, 22 bin 500’ü aşkın üyemiz davet edilmiş, 2600’ü aşkın gündem maddesi ele alınmış ve Yönetim Kurulu gündemine gelen 930’a yakın gündem maddesinden 527’si çözüme kavuşturulmuştur. Çalışmalar kapsamında çözüme kavuşturulmak üzere bekleyen maddelerin ise takipleri yapılmaktadır” şeklinde konuştu.
Yönetim Kurulu toplantılarında gündeme alınan tüm konuların çözüme kavuşturulması için çaba gösterdiklerini ve zaman içinde takiplerini de yaptıklarını vurgulayan Hiçyılmaz, “Yönetim Kurulu Üyelerimiz, meslek komitesi çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen ve kendi sorumluluk alanları içinde olan toplantılara katılmakta, gündem maddelerinin görüşülmesi ve çözüme kavuşturulması için çaba sarf etmektedirler. Ayrıca, her hafta yapılan Yönetim Kurulu toplantımıza gerekli görüldüğü takdirde ilgili komitelerin başkanları davet edilmekte, görüş ve talepleri dinlenmektedir. Bu kapsamda bugüne kadar 31 meslek komitesinin başkanları Yönetim Kurulu toplantılarımıza katılmıştır” dedi.
Hiçyılmaz, “Kayseri Ticaret Odası’nın ve tüccarımızın çağın gereklerine uygun, gelişime açık bir anlayışla çalışması ve şehrimizin refahına olan katkısının artması hepimiz için önemlidir. Bu anlamda yaptığımız çalışmalarda yer alan üyelerimize, meslek komitelerimizin değerli başkanlarına ve Yönetim Kurulumuzun kıymetli üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Hiçyılmaz, meslek komitesi çalışmalarına büyük bir hızla devam ettiklerini ve özellikle 2016 yılında daha farklı uygulamalarla tüm üyeleri kapsayacak faaliyetlere devam edeceklerinin altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Hiçyılmaz, "Meslek Komiteleri Çalışmalarımız Örnek Oldu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN