Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bisikleti İle 35 İl Gezdi

Giriş Tarihi: 13.10.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 11:58
Bisikleti İle 35 İl Gezdi
İstanbul’dan bisikletiyle yola çıkan ve Türkiye’nin 7 bölgesini bisikleti ile gezen Meriç Şehit, ’nin Bünyan İlçesine geldi.
Bisikletin bir ulaşım aracı olabileceğini kanıtlamak amacıyla 29 Mart’ta İstanbul’dan yola çıkan Meriç Şehit; 35 il, 224 ilçe 1877 köy gezip 19 bin 187 kilometre yol yaptıktan sonra Bünyan’a ulaştı. Meriç Şehit’i makamında ağırlayan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu kendisini tebrik ederek; Bünyan’ın doğa sporları için uygun bir yapıya sahip olduğunu ve bisiklet sporlarının rahatlıkla yapılabileceğini kaydetti.
Başkan Gülcüoğlu;’’ Güzel bir gaye ile yola çıkan Sayın Meriç Şehit’i kutluyorum. Kendilerini ilçemizde görmekten mutlu olduk. İlçemiz gerek iklim şartları gerekse doğal yapısıyla dağcılık, doğa sporları, fotoğraf gezileri, bisiklet turları ve doğa yürüyüşleri gibi birçok aktivitenin yapılabilmesi için uygun şartları taşıyor. Doğa ve doğa sporlarına meraklı herkesi Bünyan’ı görmeye davet ediyorum. Genç sporcumuz Meriç Şehit’e çıktıkları yolda başarılar diliyorum ”dedi.
Hem Türkiye’yi geziyor hem 1000 çocuk okutuyor
Bisikletçi Meriç Şehit İstanbul’dan başlayan yolculuğunun 2016 Haziran ayında yine İstanbul’da son bulacağını ifade etti. Bisikletiyle sadece Türkiye’yi gezmekle kalmayan Meriç Şehit sponsorlar vasıtasıyla engelli vatandaşların çocuklarının eğitimine de katkı sağlıyor. Şehit sponsorlar aracılığıyla kazandığı geliri bu öğrencilerin eğitimi için burs olarak veriyor. İlgilerinden dolayı Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu’na teşekkür eden Meriç Şehit:”Bisiklet benim için bir tutku. Bu tutkumun bir ulaşım aracı olarak kullanılabileceğini ispatlamak amacıyla çıktığım yolda bana destek olan desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bisikleti İle 35 İl Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN