Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özyardımcı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:56
Özyardımcı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı, MKYK Üyesi ve AK Parti Milletvekili Aday Adayı Melih Özyardımcı, 8 Mart dünya kadınlar günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
AK Parti Kilis milletvekili aday adayı Melih Özyardımcı, AK Parti iktidarı döneminde Anayasa ’kadın erkek eşittir’ ve ’pozitif ayrımcılık’ ilkeleri konduğunu ifade ederek, “8 Mart tüm dünya kadınlarının eşitlik, özgürlük ve dayanışma içinde toplumsal hayatta hak ettikleri konuma gelme mücadelesinin ortak simgesi olarak anılmaktadır Bugün, dünyanın birçok yerinde kadınlar hak ve eşitlik için meydanlarda, salonlarda, kürsülerde sorunlarının çözümü için hep birlikte seslerini yükseltmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti kadınların siyasal, sosyal ve ekonomik alanda daha aktif yer almalarını teşvik etmiş, 1934 yılında, Batı’da daha örneği yokken Türk Kadını seçme ve seçilme haklarına kavuşmuştur. Kadın hakları konusunda Hükümetimizce bugün her zamankinden çok daha kararlı ve cesur bir duruş sergilendiğini memnuniyetle ifade etmek isterim. 8 Mart, kadınların hak arama mücadelesinin de gözler önüne serildiği gündür. Kadınlar değişimi, gelişmeyi ve ilerlemeyi hedeflediği sürece onu yolundan kimse değiştiremeyecek ve hak ettiği yeri, değeri bulacaktır. Şefkatin, hoşgörünün ve merhametin ifadesi kadınlarımız, ev hayatında olduğu kadar, iş hayatında da başarılı olmaktadırlar. Peygamber efendimiz ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ şeklinde buyurarak cennete ulaşma yollarından birinin anneye itaat, hürmet ve hayır dualarını almakta olduğunu beyan etmişlerdir. Her zaman kadınlarımızın yanındayız. Kilis’te fedakarca çalışarak hem çocuklarını yetiştirmeye gayret eden, hem de aile bütçesine katkıda bulunmaya çalışan kadınlarımızın sorunlarının paylaşılması konusunda herkes üzerine düşen görevleri yapmalıdır. Bizler her fırsatta kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapılmasından yanayız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tüm dünyada ve ülkemizde kadınların eşitlik ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesileyle; tüm kadınlarımıza Allah’tan sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ederken, selam ve saygılar sunarım"
Özyardımcı, AK Parti iktidarında kadının özel bir yeri bulunduğunu ifade ederek, “milletvekili seçildiğim zaman kadınlar ile ilgili olarak çok sayıda projemiz var. Bu projelerin hayata geçmesi için çalışacağım.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özyardımcı’nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN