Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menan Cinleri İle Hüznü Ve Heyecanı Bir Arada Yaşadı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Menan Cinleri İle Hüznü Ve Heyecanı Bir Arada Yaşadı
7 Aralık Üniversitesi öğrencileri Greyfurt Tiyatro Ekibinin “Menan Cinleri” adlı oyunu ile kahkahaya boğuldu.
Rektörlük konferans salonunda sergilenen oyunda oğlunu öldürdüğü için mahkum olan Davut, okuma yazması olmadığı halde yasaklanmış kitapları okuduğu gerekçesi ile mahkum olan Ruhi ve arkadaşını öldürdüğü için mahkum olan Sait’in hikayesi anlatılıyor.
6 yıl boyunca sıradan yaşamlarına devam eden Davut ve Ruhi’nin yaşamı Sait’in koğuşa gelmesiyle birlikte tamamen değişiyor. Bir yaratıcının olmadığına inanan Sait’in koğuşta okuduğu kitaplar sayesinde kafasındaki sorular birer birer cevaplarını buluyor. Böylece Sait artık inançlı ve naif bir insana dönüşüyor.
Oyunda birbirinden komik esprilerle kahkahaya boğulan izleyici Sait’in idam edilmesiyle ise hüzne boğuldu. Tiyatroda; heyecan, duygusallık, hüzün ve komedinin profesyonelce sunulması, öğrencilerden takdir gördü. Yaklaşık 3 saat süren tiyatroda öğrencilerin sonuna kadar oyunu takip etmeleri ve bitiminde tiyatro ekibini ayakta alkışlaması dikkat çekti.
Mahmut Tahsin’in yazarlığını ve yönetmenliğini üstlendiği oyunun sonunda 7 Aralık Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bektaş Tepe tiyatro ekibine çiçek verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menan Cinleri İle Hüznü Ve Heyecanı Bir Arada Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN