Orman İşletme Müdürlüğü’ne Alınacak 500 Kişi Kurayla Belirlendi

Giriş Tarihi: 28.3.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Orman İşletme Müdürlüğü’ne Alınacak 500 Kişi Kurayla Belirlendi
Orman İşletme Müdürlüğü’ne 6 aylığına 500 geçici işçi alımı için noter huzurunda kura çekildi.
Kilis Orman İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kura çekimine 560 kişi başvurdu. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekimine Çalışma ve İşkurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, Orman İşletme Müdürü Cesim Karadağ katıldı.
Noter huzurunda çekilen kurayla 500 kişi 6 aylığına Orman İşletme Müdürlüğü’nde geçici olarak istihdam edilecek. Yedekte kalan 60 kişi ise işe gelmeyenlerin yerine kura sırasıyla işe alınacağı bildirildi.
Çalışma ve İşkurumu İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, Çalışma ve İşkurumu İl Müdürlüğü olarak geçici 500 kişinin istihdam edildiğini ifade ederek, “Kilis ilimizde işsizlikle mücadele konusunda istihdama yönelik çalışmalarız sürecek. Geçici olarak istihdam ettiğimiz 500 kişiye asgari ücret ve sigortalı olmuş olacaklar. Böylece sosyal güvenceye kavuşmuş olacaklar" dedi.
Orman İşletme Müdürü Cesim Karadağ, işe başlayacak olan 500 kişinin ağaçlandırma çalışmalarında katkı sağlayacaklarını vurgulayarak, “Hedefimiz Kilis’te 1 milyon ağıcı toprakla buluşacaktır. İşe aldığımız 500 kişi Kilis’in ormanlık alan olarak tespit edilen yerlerde ağaç dikiminde yer alacaklardır“
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman İşletme Müdürlüğü’ne Alınacak 500 Kişi Kurayla Belirlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN