830 Suriyeli Araca Türk Plakası Verildi

Giriş Tarihi: 18.6.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 10:46
830 Suriyeli Araca Türk Plakası Verildi
İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 51. maddesindeki değişiklikle, Türkiye’ye giriş yapan Suriyelilere ait 830 araca Kilis’te, geçici trafik belgesi ve tescil plakası verildi.
Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkelerinden getirdikleri kendi adlarına tescilli araçlarının, ülkemizde geçici trafik belgesi verilmek suretiyle kayıt altına alınmalarına ilişkin uygulama talimatında, Türkiye’ye 3 Nisan 2015 tarihinden önce giriş yapan Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına ait araçların tescil işlemleri sürerken, 22 Nisan tarihinden itibaren İl Emniyet Müdürlüğü tarafından 830 araca geçici trafik belgesi ve tescil plakası verildi. Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı’ndan Suriyelilerin Türkiye’ye araç ve yaya olarak girmesinin yasaklanması nedeniyle daha önce Kilis’e araçları ile gelen Suriyelilerin plakalarını değiştirdikleri bildirildi.
Kilis’te bulunan Suriyeliler, araçlarının işlemlerini yaptırdıktan sonra Suriye plakalarını teslim edip, yerlerine Türk plakası alıyor. Kilis’te, Suriyelilerin araçlarının plakası 79 SAA 001’den başlayarak veriliyor.
Aracını muayyene ettirdikten sonra sigortasını yaptırarak evrakları ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü’ne teslim Suriyelilere Türk plakası veriliyor. Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 51. maddesindeki değişiklikle Suriyelilere verilen sürenin 31 Temmuz’da sona ereceği bu tarihe kadar plakasını değiştirmeyenlerin araçlarının bağlanacağını, trafiğe çıkmasına izin verilmeyeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
830 Suriyeli Araca Türk Plakası Verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN