TÜİK’ten Bilgilendirme Toplantısı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 17:57
TÜİK’ten Bilgilendirme Toplantısı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde “TÜİK Tanıtımı ve Eğitim İstatistikleri” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Kurum, kuruluş ve üniversitelerle işbirliğine büyük önem veren TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü, kurum hakkında farkındalık oluşturmak, işbirliği ve iletişimi artırmak amacıyla gerçekleştirdiği toplantılardan bir yenisini, Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yaptı.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili’nin açış konuşmasıyla başlandı. Sevgili, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü ile bir işbirliği protokolünün imzalandığı, bundan sonraki süreçlerde de Bölge Müdürlüğü ile ortak projelerde yer almak istediklerini dile getirdi.
Daha sonra söz alan TÜİK Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar, bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla ortak projeler geliştirmek istediklerini, işbirliğine önem verdiklerini ve kurumların birbirleri ile etkileşim içinde daha yararlı işler yapabileceklerine inandıklarını vurguladı.
Toplantı boyunca yapılan sunumlarda TÜİK’in görev ve yetki alanları, misyon ve vizyonu, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler, TÜİK Gaziantep Bölge Müdürlüğü olarak yapılan çalışmalar ve Gaziantep, Adıyaman ve Kilis illerinden oluşan sorumluluk alanına ait önemli veriler katılımcılarla paylaşıldı. Eğitim istatistikleri kapsamında detaylı bir sunum yapıldı. TÜİK’in resmi internet sayfasının tanıtımının da yapıldığı toplantıda istatistiki bilgilere, tablolara ve yayınlara erişim için izlenmesi gereken yollara değinildi.
Toplantı; İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili’nin Bölge Müdürü Asar ve sunum yapan TÜİK mensuplarına teşekkür ederek çiçek takdim etmesiyle sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜİK’ten Bilgilendirme Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN