Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te Doğum Yardımına 231 Başvuru

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Kaçarlar, 15 Mayıs 2015 ten sonra doğan 1. çocuk için 300, 2. çocuk için 400, 3. çocuk için 600 lira olan doğum yardımından yararlanmak için ’te 15 Mayıs-30 Haziran tarihleri arasında 231 müracaat yapıldığını söyledi.
Kaçarlar, kamu çalışanlarının çalıştıkları müdürlüklere, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının bağlı bulundukları konsolosluklara, diğer vatandaşların ise Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’ne ya da Sosyal Hizmet Merkezi’ne başvurarak bu haktan yararlanabileceklerini belirtti.
Kaçarlar, bu yardımdan yararlanmak için doğan çocuğun 15 Mayıs 2015 dahil tarihinden sonra doğmuş olması ve Türk vatandaşı olması dışında herhangi bir şartın aranmadığını, başvuru yapılırken doğum belgesi ve aile nüfus kayıt örneğinin yeterli olduğunu açıkladı.
İl Müdürü Mahmut Kaçarlar, “Aylık başvurular Doğum Yardımı Sistemine işlenerek ayın son günü aylık ödenek talep ediliyor. Ödenek geldiğinde ödeme listelerine giren hak sahipleri doğum yardımı ödemelerini, TC kimlik numarası /mavi kart numarası bulunan kimliklerini ibraz etmek suretiyle herhangi bir PTT şubesinden çekebilecektir. Ödeme, bir defaya mahsus olmak üzere anne sağ ve Türk vatandaşı ise anneye, anne sağ değil veya Türk vatandaşı değilse babaya yapılacaktır” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kilis’te Doğum Yardımına 231 Başvuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN