’de Esnaf, Asker İçin Eski Telefon Topluyor

Giriş Tarihi: 15.4.2015 23:48 Güncelleme Tarihi: 16.4.2015 01:13
Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görevli (TSK) erbaş ve erlerin aileleri ile olan iletişimlerini geliştirmek ve motivasyonu arttırmak adına kışlada telefon kullanımı haberlerinin yayılmasının ardından ’de esnaf, eski telefon arayışına girdi.
Askeri malzemelerin yanı sıra ikinci el eski telefon arayışına da girdiğini ifade eden esnaf Mustafa Topak, özelliği olmayan telefonların piyasada çok olmadığı için insanların eski telefon arayışına düştüğünü söyledi.
Kışlada kullanılacak telefonların akıllı telefon olmaması gereği üzerine insanların ve esnafın telefon arayışına girdiğini anlatan Topak, “Biz şu anda askeri malzemeleri satıyoruz. Bunun yanı sıra telefonun serbest olması ile beraber askerde telefon ihtiyacı doğdu asker kardeşlerimize bu arada özelliği olmayan telefonlar da piyasada olmadığı için insanlar şimdi eski telefonların peşine düştüler. Bizler de yeni bir sektöre atılım yapmak istiyoruz. Eski telefonları piyasada nasıl buluruz bilemiyoruz ama bir çare bulunacak. Şimdilik arkadaşlardan telefonları topladık. Topladığımız telefonları ise satışa çıkarmak istiyoruz. İnşallah satışlarımız patlar ve müşterilerimiz çoğalır, böyle bir ticaret şekli doğdu. Birkaç tane asker kardeşimiz geldi, bunların bizler devamını bekliyoruz. İnşallah geldiklerinde de tercihleri dahilinde telefonları bulabilirler” diye konuştu.
Kırşehir’de günlük ve süreli telefon kiralama sistemi ise telefoncular arasında yaygın olarak kullanılmıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir’de Esnaf, Asker İçin Eski Telefon Topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN