Biz Ümmetiz Platformu Myanmar’a Yetimlerin Yarasını Sarmak İçin Gidiyor

Giriş Tarihi: 20.6.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:37
Biz Ümmetiz Platformu Myanmar’a Yetimlerin Yarasını Sarmak İçin Gidiyor
Biz Ümmetiz Platformu Koordinatörü Yaşar Kocadal, Myanmar yetimlerinin yaralarını sarmak için Myanmar’a gideceklerini söyledi.
10 günlük programla Myanmar’a gideceklerini anlatan Kocadal, "10 günlük programla yetimlerimizin yanında olacağız. Sosyal medya üzerinden yaptığımız örgütlenme ile toplanan gıda, giysi, çocuk maması, gibi eşyaları alarak ramazan ayınında verdiği bereketle Myanmar’da yetim kardeşlerimizin yanında olacağız." dedi.
3 yılda sosyal medyadan 5 bin yetime ulaştıklarını ve çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini belirten Kocadal, "50 engelli mülteciye tekerlekli sandalye, 500 den fazla yaralı mültecinin tedavi masrafları, 3 bin 640 aileye erzak, ikinici el eşya, giysi, çocuk kıyafeti gibi yardımlarda bulunduk. Ankara merkezli kuruluşumuz tamamen gönüllülük esasına dayanıyor. Bizler insanımızın vicdanına seslenerek mağdur durumda olan kardeşlerimize yardımcı oluyoruz. Yaptığımız her şey insani ve vicdani bir görevdir. Allah rızası için merhamet sahibi olan herkesi gönüllülük esaslı başlattığımız kampanyaya davet ediyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biz Ümmetiz Platformu Myanmar’a Yetimlerin Yarasını Sarmak İçin Gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN