Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tss Başkanı Yusuf Aydın:

Giriş Tarihi: 1.7.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Kırşehir Tss Başkanı Yusuf Aydın:
Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Yusuf Aydın, Doğu Türkistan’da yaşanan zulme karşı duyarlı olmaya davet etti.
Aydın yaptığı açıklamada, "Vicdanı olmayan ve katliamlarla varlığını sürdüren devletler arasında en ön sıralarda yer tutan Kızıl Çin, Doğu Türkistan’da soykırıma devam ediyor. Ramazan ayında daha da azgınlaşan bu köpek yiyiciler Doğu Türkistan’da oruç tutanlara zulüm uyguluyor, işkence ediyor ve katlediyor."dedi.
Milli ve manevi değerlerimize karşı duyarlı olmaya davet eden Aydın, "Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın milli ve manevi değerlerine karşı adeta bir yıkım gerçekleştirilmekte, ata yurdumuzdan hem Türk varlığı hem de Türk izleri şerefsizce silinmeye, yok edilmeye çalışılmaktadır. Hergün onlarca Türk’ün sadece ve sadece Müslüman ve Türk oldukları için katledilmesine ise ne yazık ki dünya seyirci kalıyor. İslam dünyası ise hala ve ısrarla aymazlığını sürdürmeye devam ediyor. Her bir ferdi sessizce sıranın kendisine gelmesini bekliyor. Ülkemizde ise akan kan Türk Milletinden olunca domates suyu muamelesi çekiliyor. Bir taraf LGBT’lileri, Çin’de kesilen köpekleri dert edindikleri kadar kardeşlerimizi dert edinmiyor. Bir tarafta Mısır’ın derdiyle dertlenip, Rabia’ya kederlendiği kadar hem soydaşı hem dindaşı olan öz ve öz kardeşini sahiplenmiyor.
Hem devlet hem millet olarak Çin’e karşı ne bir tavır alıyoruz, ne de üst perdeden itirazlar yükseltiyoruz." diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırşehir Tss Başkanı Yusuf Aydın:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN